Prawie 15 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy znaleziono u 35-latka ze Szczecinka

  • KW
  • 2016-12-15 14:06:07
Prawie 15 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy znaleziono u 35-latka ze Szczecinka
  • Foto: KPP Szczecinek

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali 35-letniego mieszkańca Szczecinka, który posiadał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany okradł Skarb Państwa na kwotę około 250 tysięcy złotych.

Dzielnicowi ze szczecineckiej jednostki ustalili, że 35-latek w jednym z garaży na terenie miasta przechowuje papierosy bez polskich znaków akcyzy. Aby zweryfikować posiadane informacje, wczoraj po południu mundurowi pojechali pod ustalony adres na przeszukanie. Policjanci dojeżdżając na miejsce minęli się z busem, w którym jechał właściciel garażu. Zatrzymany do kontroli pojazd marki Renault w pełni potwierdził ustalenia, jakie mieli mundurowi - relacjonuje mł. asp. Anna Matys, rzecznik KPP w Szczecinku.

Funkcjonariusze po przeszukaniu samochodu, mieszkania i garażu zabezpieczyli łącznie około 14750 paczek papierosów bez akcyzy. Ze wstępnych szacunków wynika, że podejrzany 35-latek okradł Skarb Państwa na kwotę około 250 tysięcy złotych. Wszystkie nielegalne wyroby zostały zabezpieczone i przekazane zostaną funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe wobec mężczyzny.

35-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dziś zostanie mu przedstawiony zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Mieszkańcowi Szczecinka za popełnione przestępstwo, zgodnie z wynikającymi z Kodeksu Karnego Skarbowego przepisami, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna - podsumowuje A. Matys.

Prawie 15 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy znaleziono u 35-latka ze Szczecinka

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: