Konkurs dla więźniów na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty

  • KW
  • 2016-12-14 13:39:53
Konkurs dla więźniów na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty
  • Foto: TV Gawex

22. finał ogólnopolskiego konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową odbył się dzisiaj (14.12) w Zakładzie Karnym w Czarnem. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji chrześcijańskich także wśród osób osadzonych w więzieniach. Do konkursu zgłoszono ponad 50 prac z 17 jednostek penitencjarnych z terenu całej Polski.

To już tradycja, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia Zakład Karny w Czarnem organizuje konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. W tym roku zgłoszonych zostało 55 prac wykonanych na bardzo różne, często nietypowe sposoby. Czas przedświąteczny jest czasem szczególnym i ma to ogromny wyraz w pracach, które zostały wykonane. Konkurs organizowany jest przez Zakład Karny w Czarnem od 22 lat i trzeba przyznać, że każda kolejna edycja to ogromne zaskoczenie coraz wyższym poziomem artystycznym - informuje nas Wojciech Brzozowski, Dyrektor Zakładu Karnego w Czarnem. Także zainteresowanie samym konkursem jest duże, a prace są bardzo urozmaicone, gdyż wykonują je więźniowie z kilku typów zakładów, m.in. z oddziałów terapeutycznych. warsztatów praktycznych czy w celach. Szopki wykonywane są z różnych materiałów, które są dostępne dla osadzonych.  

Najładniejszą szopkę, jak co roku wybierze specjalnie powołane jury, które złożone jest z lokalnej społeczności miasta Czarne. Każdą pracę oceniano w skali od 1 do 5. Spośród wszystkich prac przygotowanych przez 17 jednostek penitencjarnych z całej Polski, jury wybierało 3 najlepsze szopki. Zwycięzcy nagrodzeni zostali sprzętem, takim jak telewizory czy radia, które muszą być zgodne z regulaminem zakładów karnych.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z wydarzenia. Natomiast relacja wideo już dzisiaj (14.12) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: