''Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć'' - 13 grudnia w Białym Borze

  • KW
  • 2016-12-14 11:22:50
''Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć'' - 13 grudnia w Białym Borze
  • Foto: TV Gawex

''Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć'' - pod taką nazwą zorganizowano wczoraj (13.12) w Zespole Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze spektakl z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uczniowie przygotowali ponad 30-minutowe przedstawienie nawiązujące do krwawych wydarzeń z początku lat 80-tych. Można powiedzieć, że była to dla nich żywa lekcja historii.

Wczoraj, 13 grudnia w całej Polsce upamiętniono 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W Szczecinku oraz w miastach naszego regionu organizowano przeróżne spotkania, aby przypomnieć o wydarzeniach z 1981 roku. Dla uczniów z Białego Boru była to również okazja, by przy okazji przygotowanego przedstawienia lepiej poznać ten rozdział historii. Przedstawienie ''Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć'' przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Oskara Langego.

Ponad półgodzinne przedstawienie teatralne utrzymane było w formie montażu słowno-muzycznego. Skupiono się przede wszystkim na przybliżeniu tamtych wydarzeń w sposób neutralny. Pokazujemy tragedię i cierpienie ludzi, pokazujemy wiarę jaka wtedy była w Polakach. To żywa lekcja historii dla naszych uczniów - wyjaśnia nauczyciel ZS im. Oskara Langego w Białym Borze, Leszek Landwójtowicz i zaznacza, że przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Najpierw o godzinie 11 zaprezentowano je uczniom szkoły, a o 18 mogli je zobaczyć mieszkańcy Białego Boru.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki takiej formie uda się młodym ludziom uświadomić i przybliżyć specyfikę tego bardzo trudnego okresu w historii powojennej Polski.

Relacja z przedstawienia już dzisiaj (14.12) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: