Przygotowania do otwarcia filii ZORD w Szczecinku

  • KW
  • 2016-12-13 13:49:19
Przygotowania do otwarcia filii ZORD w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Filia Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego powstaje w Szczecinku. Po wielomiesięcznych staraniach o to, aby w mieście odbywały się egzaminy na prawo jazdy, rozpoczęły się prace nad przygotowaniem odpowiedniej infrastruktury. Szczecinecka siedziba ZORDu znajdować się ma przy ulicy Kościuszki. Już teraz rozpoczęły się tam pierwsze prace, które na razie związane są z przygotowaniem placu manewrowego.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w przyszłym roku będzie można w Szczecinku zdawać egzaminy na prawo jazdy kategorii A i B. Pisaliśmy o tym w artykule: W Szczecinku zdasz egzamin na prawo jazdy. Jest pozytywna decyzja Sejmiku! Aktualnie rozpoczęły się przygotowania obiektów ośrodka egzaminacyjnego, który znajdować się będzie przy ulicy Kościuszki. Jesteśmy na etapie przygotowania części związanej z placem manewrowym. Ustaliliśmy również, że trzeba pokryć plac nową nawierzchnią asfaltową, ponieważ według ekspertów jest ona spękana i w takich warunkach nie mogłyby odbywać się egzaminy. Budujemy także górkę do ruszania z hamulcem ręcznym, co będzie nas kosztować 53 tysiące złotych - mówi Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Nowa nawierzchnia i elementy infrastruktury placu manewrowego mają być przygotowane jeszcze w tym roku. Niebawem rozpocznie się też adaptacja pomieszczeń w przyszłym budynku ośrodka. Na ten cel przygotowywana jest dokumentacja techniczna i jeszcze przed świętami rozpoczną się tam prace remontowe tak, aby najpóźniej w lutym 2017 zakończyć remont.

Jak podkreśla Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, wszystkie szczegóły dotyczące inwestycji ustalone są już z koszalińskim ZORDem, a także szczecineckimi szkołami jazdy, które z ośrodkiem mają współpracować. Pierwsze egzaminy odbędą się prawdopodobnie w kwietniu 2017 roku. 

Przygotowania do otwarcia filii ZORD w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: