Wspaniała pływacka zabawa z Miejskim Klubem Pływackim Szczecinek

  • KW
  • 2016-12-13 11:44:55
Wspaniała pływacka zabawa z Miejskim Klubem Pływackim Szczecinek
  • Foto: Kamil Biegański

W niedzielę (11.12.2016) na szczecineckiej pływalni odbyły się zawody pływackie pod nazwą „Pierwszy krok pływacki”. Organizatorem tych zawodów był Miejski Klub Pływacki Szczecinek. Współorganizatorami byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku oraz Spółka Aqua Tur, która za darmo udostępniła dzieciom basen na zawody.

Zawody były skierowane do dzieci rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem. W zawodach wzięło udział około 100 dzieci ze Szczecinka z roczników 2001-2009. W imprezie sportowej uczestniczyły dzieci z trzech klubów (MKP Szczecinek, Triathlon Szczecinek oraz Pentatlon Szczecinek). Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecinek – prawie 70 osób. Zawody były przede wszystkim dobrą zabawą, a rywalizacja była przede wszystkim zabawowa. Dzieci ewakuowały się do tratwy ratunkowej, ścigały się w wielkich dmuchanych kołach, szalały na czas na zjeżdżalni, łowiły skarby z wody oraz uczestniczyły w wielu innych zabawach z przyborami pływackimi - opowiada Kamil Biegański, trener MKP Szczecinek.

Dla dzieci rywalizujących w zawodach MKP Szczecinek przygotował dodatkowe niespodzianki: każdy uczestnik zawodów dostał pamiątkowy medal, na koniec zawodów wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe, a także każde dziecko opuściło zawody ze słodką niespodzianką.

Duża ilość rodziców dopingujących swoje pociechy potwierdza, że warto organizować zawody pływackie w Szczecinku. Obiecuję, że „Pierwszy krok pływacki” jest imprezą cykliczną i w następnym 2017 roku zorganizujemy ponownie „pływacką zabawę”. Dziękujemy sponsorom, rodzicom, trenerom oraz zawodnikom MKP Szczecinek za pomoc w zorganizowaniu zawodów - podsumowuje Kamil Biegański.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: