Mikołaj z wizytą z przedszkolaków

  • KW
  • 2016-12-13 11:05:52
Mikołaj z wizytą z przedszkolaków
  • Foto: UM Świdwin

Tradycyjnie w Mikołajki duzi i mali z niecierpliwością czekają na przyjście Świętego Mikołajka no i oczywiście na prezenty. W tym roku szkolnym Mikołaj odwiedził świdwińskie przedszkole 8 grudnia, ale jego przyjście poprzedziły inne ważne wydarzenia zorganizowane w przedszkolu.

Dzieci wspólnie z rodzicami na przełomie listopada i grudnia sami na chwilę zmienili się w Świętego Mikołaja i aktywnie uczestniczyli w zbiórce karmy, zabawek i akcesoriów dla zwierzaków z świdwińskiego TOZ. Szóstego grudnia dzieci 4-letnie z grupy III "Tęczowa Gromadka" wraz z paniami, zgodnie z tematem rocznym "Jesteśmy Europejczykami -kształtowanie w dzieciach świadomości narodowej oraz poczucie przynależności do Europy poprzez zaznajamianie z kulturą innych krajów" przygotowały Dzień Fiński. Przedszkolaki zaprezentowały społeczności przedszkolnej inscenizacje o Mikołaju, a pani Małgosia korzystając z prezentacji multimedialnej opowiedziała o Finlandii - krainie świętego Mikołaja.

W czwartak ósmego grudnia Mikołaj zawitał w przedszkolnych progach wraz ze swoimi Elfami. Wszystkie dzieci, ubrane w kolorze czerwonym zebrały się w jednej sali, aby powitać wyczekiwanego od dawna gościa. Święty Mikołaj oprócz wymarzonych prezentów zaproponował wiele wesołych zabaw i konkursów. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w konkurencjach. Mikołaj rozdał każdej grupie nowe zabawki oraz pozostawił dzieciom słodki upominek. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok.

info: M. Szydłowska, J. Zimny

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: