Rodzina repatriantów z Uzbekistanu zamieszka w Szczecinku

  • KW
  • 2016-12-13 07:46:21
Rodzina repatriantów z Uzbekistanu zamieszka w Szczecinku
  • Foto: Mateusz Ludewicz

4-osobowa rodzina repatriantów z Taszkientu w Uzbekistanie na stałe przeprowadzi się do Szczecinka. 41-letni Jan, jego o rok młodsza żona Oksana, oraz ich dzieci: 9-letnia Złata i 18-letni Włodzimierz jeszcze w tym tygodniu zamieszkają w lokalu wyremontowanym i wyposażonych przez Urząd Miasta. W poniedziałek (12.12) osobiście oglądał go burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Wszystko jest już przygotowane na przyjazd rodziny. W mieszkaniu znalazł się nie tylko niezbędny sprzęt RTV i AGD, ale także talerze, sztućce czy pościel. Zrobiliśmy również niewielkie zapasy jedzenia, które ma dłuższą datę przydatności do spożycia. Przed samym przyjazdem naszych nowych mieszkańców kupione zostaną też produkty z krótszą datą, takie jak chleb czy mleko – tłumaczy Andrzej Kąkol, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich.

Wszystko po to, aby od pierwszego dnia zapewnić repatriantom jak najlepsze warunki pobytu w Szczecinku. Ważne, aby jak najszybciej poczuli się u nas, jak w domu. Na początku rodzina będzie mogła liczyć na pomoc urzędników w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Zapewnimy jej też opiekę medyczną i pomoc socjalną do momentu znalezienia pracy – zapewnia burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Całkowity koszt wyremontowania mieszkania przeznaczonego dla repatriantów wyniósł 86 tysięcy złotych. Kolejne 44 tysiące kosztowało jego wyposażenie. Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji przyznanej przez wojewodę zachodniopomorskiego.

info: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku

Rodzina repatriantów z Uzbekistanu zamieszka w Szczecinku

Komentarze (1)

Ktos tam 2016-12-13 13:14

Dla takich rodzin remontuja mieszkania wyposazaja je a najbadziej potrzebujacym rodzinoom to k***a nie ma mieszkan. Co to za kraj ludzie placa podatki a co z tego maja g**no jedno wielkie g**no.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: