Bożonarodzeniowy kiermasz, wspólne kolędowanie oraz wizyta św. Mikołaja

  • KW
  • 2016-12-10 17:22:16
Bożonarodzeniowy kiermasz, wspólne kolędowanie oraz wizyta św. Mikołaja
  • Foto: TV Gawex

Warsztaty wykonywania bombek oraz ozdób choinkowych, spotkanie ze św. Mikołajem czy stoiska z przepysznymi piernikami, ciastami i pierogami - między innymi takie atrakcje czekały dzisiaj (10.12) na każdego kto zjawił się na przedświątecznym wydarzeniu zorganizowanym w Bornem Sulinowie.

''Rodzinne spotkanie z kolędami'' oraz ''Kiermasz bożonarodzeniowy'' - pod takimi nazwami odbyło się sobotnie wydarzenie w Bornem Sulinowie zorganizowane przez Centrum Kultury i Rekreacji oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 11 na terenie borneńskiego CKiR. 

W tym roku postanowiono, aby przedświąteczne spotkanie zorganizować podwójnie. Na placu przy Centrum Kultury i Rekreacji rozstawili się ze swoimi stoiskami wystawcy, którzy proponowali między innymi przepyszne ciasta, pierniki, pierogi, paszteciki, a także ozdoby, miody, naturalne mydła czy balsamy. Nie mogło zabraknąć również żywych drzewek, które chętni mogli nabyć, zabrać ze sobą do domu i przystroić. 

Natomiast na sali tanecznej odbywały się warsztaty malowania bombek oraz ozdób świątecznych. Tutaj chętnie do stołu siadali rodzice z dziećmi, aby wspólnie stworzyć niesamowite dzieło, które kolejno ozdobi ich domy. Do Bornego Sulinowa zawitał również św. Mikołaj, przywożąc ze sobą mnóstwo prezentów dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Wystarczyło odpowiedzieć na pytania zadane przez brodatego gościa i cieszyć się upominkiem. Dla miłośników kolęd lokalne zespoły przygotowały kilka utworów, które można było wysłuchać i poczuć klimat zbliżających się świąt. 

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Bornego Sulinowa oraz przybyłych gości z okolicznych miejscowości. Zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe mogły znaleźć coś dla siebie i miło spędzić sobotnie popołudnie. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: