Kiermasz świąteczny w Barwicach

  • KW
  • 2016-12-08 09:44:16
Kiermasz świąteczny w Barwicach
  • Foto: TV Gawex

Organizacja kiermaszy świątecznych to pomysł zaczerpnięty z Zachodu. Na 3 tygodnie przed Bożym Narodzeniem, 6 grudnia, takie wydarzenie zorganizowano w Barwicach. Jarmark pełen był stoisk ze świątecznymi ozdobami, ręcznymi wyrobami i pysznym jedzeniem. Można było wziąć udział w warsztatach malarskich, jak również własnoręcznie ozdobić pierniki. Wszystkiemu towarzyszyła świąteczna muzyka, która stworzyła wyjątkowy klimat wydarzenia.

Dokładnie w mikołajki Barwice zorganizowały swój świąteczny kiermasz. W atmosferze zbliżającego się Bożego Narodzenia można było zrobić gwiazdkowe zakupy, posłuchać piosenek świątecznych i skosztować przysmaków. To już szósta edycja tego wydarzenia w Barwicach, która po raz kolejny przyciągnęła do centrum miasta sporo mieszkańców.

Trzeba przyznać, że tego typu kiermasze cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Z jednej strony w miejscach tych możemy poczuć klimat świąteczny, z drugiej natomiast możemy zakupić prezenty czy ozdoby i nie stresować się tym na ostatnią chwilę. Tych stoisk z różnego rodzaju wyrobami i przedmiotami było naprawdę wiele - pyszne ciasta, pierniki, rogaliki, ręcznie zdobione bombki czy inne ozdoby takie jak serwetki czy świeczniki. 

W czasie trwania wydarzenia nie zabrakło również różnego rodzaju występów artystycznych. Na najmłodszych czekało przedstawienie interaktywne – Mikołajkowa Alicja w Krainie Czarów. Natomiast czas umilały piosenki świąteczne wykonane przez wokalistów z tamtejszego ośrodka kultury. Na zakończenie kiermaszu po raz pierwszy włączona została nowa iluminacja świetlna na choince na barwickim placu Wolności.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (08.12) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: