[WIDEO] Odblaskowy patrol Świętego Mikołaja na ulicach Szczecinka

  • KW
  • 2016-12-07 08:20:59
[WIDEO] Odblaskowy patrol Świętego Mikołaja na ulicach Szczecinka
  • Foto: KPP Szczecinek

6 grudnia na ulicach Szczecinka pojawił się niecodzienny gość - Święty Mikołaj wraz ze swoimi odblaskowymi pomocnikami. Mikołajki to dzień, w którym grzeczne dzieci znajdują w butach i pod poduszkami słodkie, drobne upominki. To dobry czas by podzielić się z drugą osobą uśmiechem, czekoladowym mikołajem lub dobrym słowem.

W mikołajkowej oprawie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, pracownicy Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Jaś i Małgosia wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku przekonywali mieszkańców miasta do noszenia elementów odblaskowych. Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe przygotowały dla przechodniów koszyki wypełnione słodkościami - to nagroda dla tych, którzy noszą i pamiętają jak ważną role odgrywają elementy odblaskowe. Mikołaj pamiętał jednak i o tych „niegrzecznych” przechodniach, z którymi dzielił się swoimi odblaskami - relacjonuje mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku.

Odblaskowy patrol Św. Mikołaja w towarzystwie szczecineckich policjantów cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie tylko kamizelki odblaskowe, ale i dźwięk dzwoneczków przyciągał wzrok mieszkańców. Do Św. Mikołaja podchodziły dzieci oraz dorośli. Wszyscy chętnie wyciągali rękę po odblask obiecując, że będą o nim pamiętać wychodząc z domu.

Komentarze (1)

ona 2016-12-07 11:02

Bardzo podoba mi się taka inicjatywa policji. Sama zostałam obdarowana odblaskiem i powiem, że na deptaku było tak odblaskowo, że aż sama oglądałam się co się dzieje. Chwilę później dostałam odblask od Św. Mikołaja

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: