Nowy nabytek szczecineckiego PWiK za ponad 1,25 mln złotych

  • KW
  • 2016-12-06 09:36:25
Nowy nabytek szczecineckiego PWiK za ponad 1,25 mln złotych
  • Foto: PWiK Szczecinek

Przeznaczony do ciśnieniowego udrażniania sieci kanalizacyjnej i deszczowej, z możliwością jednoczesnego odsysania gromadzonych osadów - nowy pojazd specjalistyczny PWiK za ponad 1,25 mln złotych netto rozpoczął pracę na ulicach miasta.

Oprócz czyszczenia kanalizacji, pojazd może być wykorzystywany również do innych prac, m.in. usuwania wody z zalewisk i dołów. Pracować może w temperaturze nawet minus 15°C, co znacznie usprawni działania prowadzone przez PWiK. Pojazd jest wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań, jak sterowanie radiowe, które ułatwia prowadzenie prac nad kanałem lub podczas awarii nad wykopem. Dzięki wysięgnikowi teleskopowemu nie będzie już konieczności wjeżdżania na chodnik podczas udrażniania i czyszczenia kanalizacji. Zakup samochodu był dla nas bardzo istotny. Posiadanie tak nowoczesnego pojazdu specjalistycznego usprawni naszą pracę, przez co będzie ona jeszcze mniej uciążliwa dla mieszkańców. W tym samym czasie będziemy mogli wykonać więcej prac. Samochód będzie wykorzystywany nie tylko na terenie Szczecinka, ale na terenie całego powiatu - podkreśla Prezes Zarządu Andrzej Wdowiak.

Zalet samochodu jest jeszcze więcej - mechanizm przesuwnego tłoka umożliwia dostosowywanie pojemności beczki do bieżących potrzeb, a nowoczesne systemy pozwalają na uzyskanie najlepszych parametrów wydajnościowych nadbudowy (bezpieczniejsza i dłuższa eksploatacja podwozia pojazdu i podzespołów nadbudowy). Dzięki możliwości umieszczenia dłuższych odcinków węży roboczych prace będą przebiegały sprawniej i krócej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: