Pożar mieszkania w Połczynie Zdroju. Kobieta nie żyje, policjant w szpitalu

  • KW
  • 2016-12-05 14:51:59
Pożar mieszkania w Połczynie Zdroju. Kobieta nie żyje, policjant w szpitalu
  • Foto: TV Gawex

W Połczynie Zdroju policjanci interweniowali po zgłoszeniu o pożarze mieszkania. Lokal w wielorodzinnym budynku zajmowała samotnie 73-latka. Mimo natychmiastowych działań stwierdzono zgon kobiety. Policjant, który próbował ratować starszą panią trafił do szpitala z objawami zatrucia.

Nad ranem 4 grudnia około godziny 5:00 w Połczynie Zdroju w jednym z bloków mieszkalnych na ul. Nowej, mieszkanka budynku zgłosiła pożar. Policjanci, którzy byli jako pierwsi na miejscu zauważyli wydobywający się z lokalu dym. Wiedzieli, że wewnątrz jest 73- letnia właścicielka mieszkania.

Mundurowi po nawoływaniach przez drzwi zdecydowali, że konieczne jest natychmiastowe wejście do środka lokalu. Przy wyważaniu drzwi z mieszkania wydostał się gęsty dym, który spowodował zatrucie jednego z funkcjonariuszy - relacjonuje asp. Aneta Sękalska- Cybul z KPP w Świdwinie. Policjant, który chciał ratować starszą panią, sam potrzebował pomocy medycznej,więc lekarz pogotowia zdecydował o przewiezieniu funkcjonariusza do szpitala. Do mieszkania mogli wejść tylko strażacy ze specjalistycznym sprzętem.

W lokalu znaleziono nieprzytomną właścicielkę mieszkania. Mimo prób reanimacji, kobiety nie udało się uratować. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora prowadziła czynności. Przyczyną śmierci kobiety mogło być zaczadzenie na skutek pozostawionego niedopałka papierosa. Świdwińscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białogardzie wyjaśniają w jakich okolicznościach doszło do tragedii.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: