Bartoszewskiego i Pileckiego - nowe ulice już oficjalnie

  • KW
  • 2016-12-05 14:20:45
Bartoszewskiego i Pileckiego - nowe ulice już oficjalnie
  • Foto: TV Gawex

Pod koniec minionego tygodnia na dwóch szczecineckich ulicach zamontowano nowe tablice ze zmienionymi nazwami ulic. Mieszkańcy pożegnali się z ulicą 9-go Maja (deptak) oraz z ulicą Bohaterów Stalingradu, które zastąpiły odpowiednio ulice: Władysława Bartoszewskiego oraz Witolda Pileckiego. Wszystko za sprawą ustawy dekomunizacyjnej, która weszła w życie 2 września br.

2 września weszła w życie ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy obiektów, budowli, urządzeń użyteczności publicznej. Ustawa przewiduje między innymi, że nazwy nie mogą upamiętniać osób, organizacji czy wydarzeń, które symbolizują i propagują komunizm lub inny ustrój totalitarny. Samorządy dostały wówczas rok na uregulowanie spraw wynikających z ustawy.

W Szczecinku, jeśli chodzi o ulice, zmiany dotyczyły dwóch: 9-go Maja oraz Bohaterów Stalingradu. Na październikowej sesji Rady Miasta Szczecinek radni przegłosowali uchwałę, która kolejno w życie weszła z początkiem grudnia. W związku z tym, w miniony piątek, 2 grudnia, na zlecenie ratusza doszło do wymiany wolnostojących tablic z nazwami ulic. Natomiast wymiana tablic zamontowanych bezpośrednio na budynkach spoczywa na ich właścicielach lub zarządcach.

Bartoszewskiego i Pileckiego - nowe ulice już oficjalnie

Komentarze (1)

mieszkaniec 2016-12-07 22:47

Masakra jakaś z tym Bartoszewskim. Ale dowalili.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: