Zbierali pieniądze dla chorego Tomka Możucha

  • Patryk Pancewicz
  • 2016-12-04 13:31:36
Zbierali pieniądze dla chorego Tomka Możucha
  • Foto: TV Gawex

3 grudnia o godz. 10:00 w ZS nr 2 w Szczecinku rodzice i uczniowie p. Izabeli Reszke z SP 7 zorganizowali akcję charytatywną na rzecz Tomasza Możucha chorego na stwardnienie rozsiane. Do inicjatywy zgłosiło się wielu partnerów i wszyscy mocno się zaangażowani. Przybyłych czekało wiele atrakcji, ale głównym celem była zbiórka pieniędzy.

Tomek Możuch z chorobą zmaga się od 20 lat. Aby mógł żyć i funkcjonować konieczna jest kosztowna rehabilitacja. Właśnie na zakup urządzenia do rehabilitacji zbierano pieniądze podczas sobotniego wydarzenia. A przygotowano na ten dzień wiele atrakcji. Oprócz różnego rodzaju konkursów, można było obejrzeć pokazy tańca w wykonaniu grupy AIDA i posłuchać pięknych piosenek wykonanych przez członków grupy wokalnej Krzysztofa Leśniewskiego. 

Ratownicy ze Stowarzyszenia Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED przygotowali kurs pierwszej pomocy, a Straż Miejska rozstawiła miasteczko ruchu drogowego i edukowała z zakresu bezpieczeństwa na drogach. Dodatkowo zobaczyć można było na przykład pokazy jojo. Jak zwykle nie zabrakło też domowych wypieków i ręcznych wyrobów, które można było kupić za symboliczną kwotę. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i nie zapominali o tym, że głównym celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy dla chorego chłopca. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: