Ostatnie szlify na placu Wolności. Kończy się pierwszy etap przebudowy

  • KW
  • 2016-12-02 15:07:11
Ostatnie szlify na placu Wolności. Kończy się pierwszy etap przebudowy
  • Foto: TV Gawex

Pierwszy etap przebudowy placu Wolności w Szczecinku właśnie dobiega końca. Aktualnie trwają tam ostatnie prace wykończeniowe oraz porządkowe, a firma wykonująca inwestycje zdjęła większość ogrodzenia, w związku z czym plac jest już otwarty dla mieszkańców. Niebawem stanąć ma na nim 8-metrowa, sztuczna choinka.

Plac Wolności to najtrudniejsza z tegorocznych inwestycji miasta. W trakcie jej realizacji trzeba było uporać się z wieloma przeszkodami, które utrudniały i hamowały postęp prac. Jednak zgodnie z zapowiedziami udało się w tym roku zrealizować pierwszy etap i mieszkańcy spacerujący deptakiem mogą już przejść nowym placem.

Od wczoraj na placu trwały prace porządkowe. Usuwane było ogrodzenie oraz częściowo sprzęt budowlany, natomiast teren został dokładnie wyczyszczony. To jednak nie koniec budowy i w przyszłym roku czekają  nas dalsze remonty na deptaku. Dzisiaj mogę przeprosić za utrudnienia w poruszaniu się po placu Wolności. Dziękuję za cierpliwość i proszę o jeszcze, gdyż poruszanie się ulicą Bartoszewskiego, która będzie przebudowywana w przyszłym roku, też będzie sporym utrudnieniem ze względu na znajdujące się tam sklepy - wyjaśnia Wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak. 

Całkowite zakończenie inwestycji planowane było na wrzesień 2017. Już teraz wiadomo jednak, że termin ten się wydłuży.

Ostatnie szlify na placu Wolności. Kończy się pierwszy etap przebudowy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: