Poznaliśmy laureatów konkursu Wolontariusz Roku 2016

  • KW
  • 2016-12-02 13:02:51
Poznaliśmy laureatów konkursu Wolontariusz Roku 2016
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim Urzędzie Miasta wręczono wczoraj, 1 grudnia, wyróżnienia i nagrody dla laureatów konkursu Wolontariusz Roku 2016 oraz wyróżnienia dla organizatorów wolontariatu. Łącznie zgłoszonych zostało 15 kandydatów związanych z różnymi organizacjami i fundacjami. W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu wyłoniła 2 laureatów - ucznia oraz osobę dorosłą.

To już ósma edycja organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Urząd Miasta Szczecinek konkursu „Wolontariusz Roku”. Stanowi on doskonałą okazję do publicznej prezentacji sylwetek wolontariuszy wyróżniających się w naszym mieście. W tym roku postanowiono wyróżnić i nagrodzić wolontariuszy w dwóch kategoriach: osoba dorosła oraz uczeń.  Łącznie nominowanych było 15 kandydatów. Były to osoby działające w różnego rodzaju stowarzyszeniach i fundacjach.

W roku 2016 tytuł Wolontariusza Roku w kategorii osoby dorosłej otrzymała Aleksandra Drzewiecka nominowana przez Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom. W kategorii uczniów tytuł wolontariusza otrzymała Natalia Bojko, nominowana przez Zespół Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku.

Kapituła nagrodziła także organizatorów wolontariatu: Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku,  Fundację Przyjaciele Języka Migowego oraz Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienia powędrowały również do Pauliny Peciak-Nazarewskiej, nominowanej przez Szkoły i Placówki Terapeutyczne Jaś i Małgosia, Martyny Staniul, harcerki ze szczecineckiego 13. Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego oraz Adama Szkudlarka działającego w Funduszu Tratwa Szczecinek.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a relacja z czwartkowej uroczystości już dzisiaj (02.12) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: