100 mln 698 tys. zł - tyle wyniesie budżet powiatu szczecineckiego w roku 2017

  • KW
  • 2016-12-01 13:45:58
100 mln 698 tys. zł - tyle wyniesie budżet powiatu szczecineckiego w roku 2017
  • Foto: TV Gawex

Budowa stadionu lekkoatletycznego na Świątkach, remont ulicy Koszalińskiej i dalszy etap przebudowy szpitala - to tylko niektóre z inwestycji, które znajdą się w budżecie powiatu szczecineckiego na rok 2017. Projekt budżetu, który do 15 listopada powiat musiał przygotować i przekazać do zatwierdzenia przez Regionalną Izbę Obrachunkową, opiewa na łączną kwotę 100 mln 698 tys. złotych.

13 milionów 833 tysięcy złotych – tyle pieniędzy zaplanowano w przyszłorocznym budżecie powiatu szczecineckiego na inwestycje, co daje około 14% całkowitej kwoty budżetu. Środki przeznaczone będą między innymi na kontynuację budowy stadionu lekkoatletycznego na Świątkach. To inwestycja rozpisana na lata 2016-2017. Całkowity koszt to około 10 milionów złotych, a w tym roku na stadion wydaliśmy ponad 2 miliony złotych. Końcowe rozliczenie zadania to rok 2018, a zakończenie samej inwestycji to listopad 2017 - wyjaśnia Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis i zaznacza, że być może uda się jeszcze pozyskać większe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. 

Ważną częścią budżetu są jak co roku inwestycje drogowe. W roku 2017 powiat przebuduje między innymi ulicę Koszalińską w Szczecinku i drogę w kierunku Mosiny. Prawie 2 mln 600 tys. zł. mamy przeznaczone na inwestycje drogowe. I tu przebudujemy między innymi ulicę Koszalińską od skrzyżowania z ulicą Wiatraczną do ronda oraz drogę w kierunku Mosiny - wylicza starosta. Inne inwestycje na przyszły rok to także remont budynku Starostwa Powiatowego w Szczecinku (pisaliśmy o tym w artykule: Budynek Starostwa Powiatowego w Szczecinku w nowej odsłonie), budowa ośrodka egzaminacyjnego dla kierowców czy kolejny etap przebudowy szpitala.

Więcej szczegółów na temat budżetu powiatu na rok 2017 usłyszą Państwo w powyższym materiale wideo - cyklicznym programie ''Nasz Powiat''. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: