Mandat, cytryna lub andrzejkowa wróżba, czyli nietypowy patrol policji na szczecineckich ulicach

  • KW
  • 2016-11-30 12:37:36
Mandat, cytryna lub andrzejkowa wróżba, czyli nietypowy patrol policji na szczecineckich ulicach
  • Foto: KPP Szczecinek

Dziś (30.11) na ulicach Szczecinka pojawił się nietypowy patrol policji. Uzbrojeni w cytryny i andrzejkowe wróżby uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku wspólnie ze szczecinecką drogówką przystąpili do akcji profilaktyczno – prewencyjnej pn. „Trzeźwy Andrzej”. Głównym celem działań było uświadomienie kierującym, jak zgubny jest alkohol za kierownicą. Dzięki materiałom informacyjnym dzieci przekonywały szczecineckich kierowców, że czasami jeden nieodpowiedzialny wybór może nieść za sobą wiele przykrych konsekwencji.

30 listopada imieniny obchodzi Andrzej, a to jedno z najbardziej popularnych imion. Większość z nas z tej okazji uczestniczyło w zorganizowanych imprezach w miniony weekend, ci jednak którzy postanowili obchodzić swoje święto w kameralnym gronie, uczynią to zapewne dzisiejszego dnia. Dlatego też, policjanci i uczniowie podczas dzisiejszych kontroli drogowych przypominali, że jutro jest normalny dzień i czekają nas codzienne obowiązki: wyjście do pracy, zawiezienie dzieci do przedszkola, szkoły. Aby jutrzejsza podróż nie była pełna obaw przed ewentualną kontrolą policji, uczniowie przypominali – piłeś, nie jedź! - relacjonuje Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku. Tak w skrócie można byłoby przedstawić, to co działo się dziś od samego rana na ulicach Szczecinka. Dzięki owocnej współpracy uczniowie szczecineckiej podstawówki mogli z bliska przyjrzeć się pracy policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego z KPP w Szczecinku.

Podczas akcji kierującym, którzy jechali zgodnie z przepisami uczniowie wręczali andrzejkowe wróżby i materiały informacyjne kampanii, której hasłem przewodnim są słowa: „Jeśli pijesz i prowadzisz, cokolwiek się stanie, nie będzie to przypadek”. Natomiast na popełniających wykroczenia kierowców czekała kara. Kierowcy, którzy złamali przepisy mieli możliwość wyboru: ukaranie mandatem lub zjedzenie plastra kwaśnej cytryny. Godnym podkreślenia jest fakt, że większość kontroli zakończyła się miłym akcentem - wręczeniem kierującym andrzejkowych wróżb.

Tego typu akcje są  wspaniałym sposobem na propagowanie wśród dzieci zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tych działań opiekunowi uczniów Pani Paulinie Zalewskiej z SP nr 4 w Szczecinku - podsumowuje Anna Matys.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: