Świąteczna zbiórka żywności w Bobolicach

  • KW
  • 2016-11-29 14:08:07
Świąteczna zbiórka żywności w Bobolicach
  • Foto: UM Bobolice

W miniony weekend każdy z nas mógł podzielić się jedzeniem. W dniach 25 i 26 listopada 2016 r. w dyskoncie „Biedronka” w Bobolicach została przeprowadzona Świąteczna zbiórka żywności 2016. W tym roku odbywała się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku. Każdy zasługuje na wyjątkowe Święta”. Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych.

Gmina Bobolice po raz kolejny włączyła się do tej akcji. Tym razem wolontariusze ze świetlic wiejskich w Dargini, Kłaninie, Goździe i Poroście oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy ODNOWA w Bobolicach zbierali żywność do koszy ustawionych na terenie dyskontu spożywczego Biedronka. Łącznie przez dwa dni w akcji wzięło udział 18 wolontariuszy. Jak zawsze stanęli oni na wysokości zadania, aby wspomóc potrzebujące dzieci, ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne, chore, a także ludzie w podeszłym wieku z terenu miasta i gminy Bobolice.

Los drugiego człowieka oraz sytuacja rodziny w potrzebie nie jest nam obojętna. Społeczeństwo gminy Bobolice okazało „ogromne swoje serce" poprzez aktywny udział w tej akcji. Za to wszystko serdecznie dziękujemy. W efekcie udało się zebrać 437,046 kg żywności. Zebrana żywność to m.in: cukier, mąka, olej, makaron, konserwy, napoje, mleko, słodycze, ryż itp. Zbiórka ta nie byłaby możliwa, bez bardzo dobrej współpracy z kierownictwem i wszystkimi pracownikami sklepu Biedronka, a przede wszystkim dzięki pracy niezawodnych Wolontariuszy i mieszkańców gminy Bobolice.

info: Halina Michalak

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: