Obwodnica Szczecinka. Projekt i konsultacje zakończone

  • KW
  • 2016-11-28 13:11:11
Obwodnica Szczecinka. Projekt i konsultacje zakończone
  • Foto: GDDKiA

Szczecinecka obwodnica to największa inwestycja, jaka w najbliższych latach realizowana będzie w Szczecinku. Aktualnie zakończyły się różnego rodzaju konsultacje i prace projektowe, a wykonawca jest już gotowy, aby rozpocząć realizację inwestycji. Wiadomo też, że budowa rozpocznie się w marcu 2017 roku, a 12-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 11 najprawdopodobniej będzie gotowy w 2019 roku.

Przypomnijmy, obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 ominie miasto od strony wschodniej i będzie miała długość 12 km. Po wielu spotkaniach przedstawicieli miasta zarówno z inwestorem, jak i wykonawcą inwestycji, zakończyły się prace i projekt jest gotowy do realizacji. Został już złożony wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej. Planujemy uzyskanie dokumentów do marca 2017 roku i także od marca rozpoczęcie robót budowlanych - informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA w Szczecinie.

Początkowo zakładano rozpoczęcie budowy obwodnicy jeszcze w 2016 roku. Biorąc jednak pod uwagę, jak duże jest to przedsięwzięcie i jak wiele ważnych kwestii oraz szczegółów trzeba było dopiąć na ostatni guzik, termin przesunięto na początek przyszłego roku. Ważną kwestią w sprawie inwestycji jest także pozyskanie nieruchomości, na terenie których przebiegała będzie obwodnica. Jak zaznacza nasz rozmówca, niebawem rzeczoznawcy zajmą się wyceną tych nieruchomości, a następnie ich właściciele otrzymają odpowiednie odszkodowania.

Znane są już również koszty inwestycji obejmujące całkowitą wartość projektu. Pozyskanie gruntów, prace przygotowawcze oraz koszty całkowite robót wynoszą około 400 milionów złotych. Są to oczywiście kwoty planowane, a ostateczne rozliczenie nastąpi po zakończeniu budowy obwodnicy Szczecinka - podsumowuje Mateusz Grzeszczuk i przypomina, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami i nie będzie problemów z realizacją budowy, to nową obwodnicą będziemy mogli jeździć w kwietniu 2019 roku. 

Obwodnica Szczecinka. Projekt i konsultacje zakończone

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: