''Przebudzenie'' Piotra Rozmusa - premiera już 30 listopada!

  • KW
  • 2016-11-28 09:58:48
''Przebudzenie'' Piotra Rozmusa - premiera już 30 listopada!
  • Foto: P. Rozmus

Już za dwa dni, dokładnie 30 listopada, nastąpi premiera powieści ''Przebudzenie'' autorstwa Piotra Rozmusa, która jest drugą częścią bestsellerowej ''Bestii'', wydanej w 2014 roku. Miłośnicy tego gatunku literackiego książkę będą mogli nabyć najpierw za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa: www.videograf.pl oraz w księgarniach internetowych. Natomiast w grudniu br. powieść będzie także dostępna w księgarniach tradycyjnych.

Piotr Rozmus to młody autor mający w swoim dorobku dwie pozycje. Pisze on książki utrzymane w mrocznym klimacie, właściwie thrillery, które szybko zyskały uznanie i sympatię czytelników. Oprócz debiutanckiej ''Bestii'' napisał także ''Kompleks Boga'', którego premiera miała miejsce w 2015 roku. Teraz przyszedł czas na drugą część debiutanckiej powieści autora pod tytułem ''Przebudzenie'', która dostępna będzie od 30 listopada br. (środa). Okładkę premierowej książki zaprojektował Dariusz Kocurek - polski grafik, tworzący okładki m.in. do książek S. Kinga. Dodatkowo wraz z ukazaniem się drugiej części, poprzedni tytuł również pojawi się na rynku w nowej szacie graficznej autorstwa Dariusza Kocurka.

Od okrutnych i krwawych wydarzeń, które rozegrały się w Szczecinku, mijają trzy lata. Lokalna społeczność powoli o nich zapomina, a miasto znów zaczyna tętnić życiem. Turyści i mieszkańcy cieszą się upalnym latem, okupują miejscowe plaże, szaleją na nartach wodnych i korzystają z wszelkich atrakcji urokliwego Szczecinka. Nieopodal parku swoje podwoje otwiera olbrzymie wesołe miasteczko, a jedna z największych polskich telewizji zamierza nagrać wakacyjny program. Tymczasem para dzieciaków podczas przejażdżki rowerowej odkrywa zwłoki wędkarza. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że mężczyzna został zamordowany i to w wyjątkowo brutalny sposób. Podczas eksploracji szczecineckich podziemi z okresu II wojny światowej jeden z konserwatorów zabytków wpada w szał i rzuca się na towarzyszącego mu kolegę. Dyrektor lunaparku zostaje zamordowany, a zrozpaczeni rodzice zgłaszają zaginięcie ośmioletniej dziewczynki. Mimo usilnych prób zachowania sprawy w tajemnicy informacja wycieka do prasy. W mieście znów zaczyna panować chaos. Nowo wybrany burmistrz wyraźnie nie radzi sobie z presją. Wraz z prokuratorem angażują w sprawę śledczego ze Szczecina, który ma pomóc lokalnej policji w ujęciu psychopatycznego mordercy. Prowadzący sprawę policjanci z każdym dniem utwierdzają się w przekonaniu, że koszmar zaczął się na nowo. Podejrzewają, że w Szczecinku pojawił się naśladowca bestii, która sparaliżowała miasto przed laty. Mieszkańcy mają inną teorię i uważają, że Szczecinek został nawiedzony... - to okładkowa recenzja powieści ''Przebudzenie''.

''Przebudzenie'' Piotra Rozmusa - premiera już 30 listopada!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: