Starosta spotkał się z przedstawicielami koszalińskiego ZORDu oraz instruktorami szkół jazdy

  • KW
  • 2016-11-26 14:38:39
Starosta spotkał się z przedstawicielami koszalińskiego ZORDu oraz instruktorami szkół jazdy
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe Szczecinek

25 listopada (piątek) Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis spotkał się z przedstawicielami koszalińskiego ZORD-u na placu manewrowym Zakładu Obsługi Nieruchomości. Warto przypomnieć, że to właśnie tam mieścić się będzie baza przyszłego oddziału terenowego.

Samorząd powiatowy zapewni m.in. specjalną salę egzaminacyjną, pomieszczenia biurowe, miejsca parkingowe, miejsca garażowania oraz serwisowania aut, a także plac manewrowy, na remont którego przeznaczył 100 tys. zł. I właśnie na temat tego ostatniego starosta dyskutował z Dyrektorem ZORD-u Eugeniuszem Romanowem - relacjonuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Następnie panowie udali się do siedziby starostwa, gdzie odbyło się spotkanie z właścicielami i instruktorami szkół nauki jazdy z terenu naszego powiatu.

Jako samorząd powiatu szczecineckiego jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby w Szczecinku powstała filia Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Złożyliśmy daleko idące deklaracje, aby tak też się stało. Jesteśmy w trakcie wypełniania uzgodnionych wcześniej warunków (…) – mówił starosta. Nasze założenia są takie, aby pierwsze egzaminy odbyły się już w kwietniu 2017 roku. Naturalnym jest, że musimy się do tego dobrze przygotować (…) Ufam i zrobię wszystko, aby rzeczony termin został dotrzymany. Starosta nie omieszkał wspomnieć w kilku słowach o niezaprzeczalnych korzyściach płynących z faktu powstania w Szczecinku filii ZORD-u. Jest to w interesie wszystkich. Państwa, którzy prowadzicie szkoły nauki jazdy, bo nie musicie jeździć ze swoimi kursantami do Koszalina czy Piły. ZORD-u i WORD-u z oczywistych powodów ekonomicznych, ponieważ środki finansowe zostają w województwie (…)

O szczegółach planowanego przedsięwzięcia długo mówił także Dyrektor ZORD-u Eugeniusz Romanow. Nawiązał między innymi do systemu teleinformatycznego przyszłego ośrodka, kadry instruktorskiej i rodzajów aut, „na których” odbywać się będą egzaminy. Bardzo możliwe, że te w dalszej perspektywie kursanci będą mogli zdawać w samochodach należących do szkół jazdy, pod warunkiem, że będą one wyposażone w kamery. 

Starosta spotkał się z przedstawicielami koszalińskiego ZORDu oraz instruktorami szkół jazdy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: