Trener Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek z uprawnieniami UEFA A

  • KW
  • 2016-11-28 14:04:03
Trener Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek z uprawnieniami UEFA A
  • Foto: TV Gawex

11 listopada w Szczecinie Zbigniew Węglowski pozytywnie ukończył kurs i uzyskał kolejny, wyższy stopień trenerski. Licencja UEFA A to nie tylko możliwość prowadzenia zespołu w wyższych ligach, ale przede wszystkim wiele zdobytych informacji i cennej wiedzy, którą wykorzystać będzie można w praktyce.

32-letni Zbigniew Węglowski to aktualny trener MKP Szczecinek. W ubiegłym sezonie funkcję szkoleniowca łączył on z występami na boisku, jednak teraz zdecydował się całkowicie poświęcić pracy trenerskiej. Kilkanaście dni temu zdobył kolejny próg swojego rozwoju, zdając licencję UEFA A. Kurs opierał się na rozmowach, analizach. Mieliśmy przyjemność pracować między innymi z Mariuszem Rumakiem, trenerem Śląska Wrocław, który przyjeżdżał do nas na zajęcia - opowiada

Kurs organizowany przez PZPN i UEFA to przede wszystkim wiele informacji dotyczących sposobów pracy z zawodnikami, ale także wielogodzinne analizy praktyczne, które pozwalają trenerom poszerzyć spojrzenie na futbol. Jak zaznacza Zbigniew Węglowski, uczestnicy szkolenia mogli wymieniać się spostrzeżeniami, doświadczeniami, a nawet numerami telefonów po to, by po zakończonym szkoleniu nadal mieć ze sobą kontakt i współpracować.

Obszerną rozmowę z trenerem Zbigniewem Węglowskim zobaczą Państwo w powyższym materiale, w programie Sektor Sportowy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: