Ulica Staszica będzie przejezdna w godzinach od 16:00 do 7:30

  • KW
  • 2016-11-25 12:21:00
Ulica Staszica będzie przejezdna w godzinach od 16:00 do 7:30
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Trwają prace przy przebudowie ulicy Staszica. Zarówno powiat szczecinecki, który jest inwestorem, jak i firma Infrabud z Koszalina będący wykonawcą inwestycji, robią wszystko, aby uciążliwości komunikacyjne, z którymi borykają się mieszkańcy Świątek, trwały jak najkrócej. Otwarcie drogi dla ruchu jest priorytetem, ale musi ono być kompatybilne z bezpieczeństwem mieszkańców.

Co drugi dzień na plac budowy osobiście wizytuje Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Tak też było dzisiaj (25.11). Starosta ustalił z kierownictwem firmy, że już we wtorek (29.11) z drogi będzie można doraźnie korzystać. Zostanie ona otwarta w godzinach od 16.00 do 7.30. Uprasza się jednak wszystkich jej użytkowników o szczególną ostrożność, bowiem droga będzie miała charakter podbudowy zasadniczej - relacjonuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. W międzyczasie wykonawca nie wyklucza ponownego, krótkotrwałego jej zamknięcia z powodu transportu materiałów budowlanych. Szacuje się, że 10 grudnia, jak tylko zostanie położona pierwsza warstwa bitumiczna, z drogi będzie można korzystać przez całą dobę.

Przebudowa ulicy Staszica nie jest łatwym przedsięwzięciem technicznym. Opóźnienia w pracach wyniknęły z powodu kilku nieprzewidzianych problemów, które każdorazowo kradną cenny czas. Wystarczy wspomnieć stare kable energetyczne, które zlokalizowano w ziemi. Aby jej usunąć należało dochować określonych procedur. Na  miejsce przyjechali przedstawiciele właściciela – firmy Orange, którzy dopiero wyrazili zgodę na ich usunięcie. Z powodów bezpieczeństwa, prawdopodobnie nieodzowne okaże się również wycięcie kilku dodatkowych drzew. W tej sprawie już skierowano wniosek do Urzędu Miasta - wyjaśnia P. Rozmus. Śmiało jednak można powiedzieć, że najtrudniejsze cele już osiągnięto. Uzyskano docelową niweletę drogi, po lewej stronie zainstalowano mur oporowy oraz położono instalację energetyczną pod słupy oświetleniowe.

Komentarze (1)

plutek 2016-11-29 14:46

STAROSTWO ZAKPIŁO SOBIE Z MIESZKAŃCÓW ŚWIĄTEK I LUDZI ZE SZKÓŁ W TEJ DZIELNICY. ZAMKNIĘCIE DROGI MIAŁO BYĆ NA TYDZIEŃ DO DWÓCH TYGODNI (BYŁO MIESIĄC). OBJAZDY MIAŁY BYĆ DŁUGIE ALE PO DOBRYCH DROGACH ( DROGI BYŁY DZIURAWE I W MOCNYM BŁOCIE). OŚWIETLENIA NA DOJŚCIE DLA PIESZYCH BRAK, A TERAZ JESZCZE RUCH WAHADŁOWY, KTÓREGO NIE MA BO KAŻDY JEŹDZI JAK CHCE I TERAZ JEST DOPIERO NIEBEZPIECZNIE. BRAWO DLA WYKONAWCY I DLA ZLECENIODAWCY (STAROSTWA).

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: