Wpłaty z 1% podatku pomogą wyremontować szczecineckie schronisko dla zwierząt

  • KW
  • 2016-11-25 10:00:00
Wpłaty z 1% podatku pomogą wyremontować szczecineckie schronisko dla zwierząt
  • Foto: TV Gawex

Trwa remont schroniska dla zwierząt w Szczecinku. Po 7 latach funkcjonowania obiektu konieczne było odnowienie niektórych elementów infrastruktury, które eksploatowane przez zwierzęta po prostu niszczeją. Niedawno zakończył się też remont sali operacyjnej, a aktualnie odnawiane są poszczególne boksy oraz budowane nowe wiaty. Dodatkowe pieniądze na remont uzyskano z 1% podatku, który można było przekazywać właśnie na ten szczecinecki obiekt.

24 303,60 złotych - taka kwota została przekazana schronisku dla zwierząt w Szczecinku w ramach rozliczenia wpłat z 1% podatku. Dzięki tym środkom obiekt mógł rozpocząć bardzo potrzebny remont oraz wybudować nowe wiaty. To jest 7 rok działalności schroniska i musieliśmy poprawić to, co do tej pory zostało zniszczone. Generalnie psy niszczą i brudzą, więc to tak nie może wyglądać - zaznacza Danuta Kadela, kierownik szczecineckiego schroniska.

Niedawno zakończył się remont sali operacyjnej schroniska, teraz przyszedł czas na kolejne części obiektu. Prace prowadzone są zarówno wewnątrz, jak i wewnątrz obiektu - malowane są sufity, budowane nowe wiaty. Płytki, które schronisko dostało od mieszkańców, wykorzystane zostaną w boksach. W tym roku na zewnątrz zaczęliśmy też porządkować tak zwane wybiegi tylne. Była to taka lekko wstydliwa część schroniska - zaznacza nasza rozmówczyni i wylicza, że schronisko ma już dziesięć wiat, a dwie wiaty są w tej chwili budowane. Spokojnie możemy kończyć wiaty, a z wiosną dokończyć betonowy parkan oddzielający schronisko od ogrodów działkowych. To jest nasz priorytet i na to pójdą wszystkie uzbierane pieniądze - dodaje.

W szczecineckim schronisku mieszka kilkaset zwierząt. Dlatego też, mimo hojności ludzi, którzy wspierają schronisko, pomoc zawsze jest i będzie potrzebna. Zachęcamy więc do zakupu i przekazania karmy dla zwierząt ze szczecineckiego schroniska, której, zwłaszcza w okresie zimowym, nigdy nie jest za wiele. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: