Ostatnie dni wystawy historycznej w Drawsku Pomorskim

  • KW
  • 2016-11-24 14:34:49
Ostatnie dni wystawy historycznej w Drawsku Pomorskim
  • Foto: Grzegorz Skurczyński

Jeszcze przez tydzień, do końca listopada będzie dostępna wystawa pn.”Via Doloris Ojców Naszych”, której autorem jest Wiesław Piotrowski, a organizatorem Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim.

Z zawodu strażak, prywatnie miłośnik historii Polski, a w szczególności historii regionu, Wiesław Piotrowski, zasłużony mieszkaniec Drawska Pomorskiego przygotował kolejną już wystawę, którą do tej pory obejrzało kilkadziesiąt osób m.in.: grupy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy miasta. Wśród eksponatów można zobaczyć stare zdjęcia, dokumenty, maszyny do pisania, broń, przedmioty codziennego użytku, które zgromadził autor w ciągu ponad 40 lat. Większość "skarbelków", jak o nich mówi, związanych jest z naszym regionem i z ludźmi, którzy tu żyli w okresie wojennym.

Wiesław Piotrowski jest popularyzatorem wiedzy historycznej zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Jego "żywa lekcja historii" budzi wśród nich wielkie zainteresowanie. Z ciekawością słuchają opowieści pana Piotrowskiego, który chce przekazać młodym ludziom wiedzę o historii zarówno Drawska Pomorskiego jak i Polski, jej tradycji, bohaterach, ważnych wydarzeniach, który chce zaszczepić w nich zalążki patriotyzmu, miłości i szacunku do swojego kraju.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Serdecznie zapraszamy.

info: Marzena Gręziak

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: