Drony Akademii Morskiej nad LO w Czaplinku

  • KW
  • 2016-11-24 14:35:52
Drony Akademii Morskiej nad LO w Czaplinku
  • Foto: Starostwo Powiatowe Drawsko Pomorskie

Na początku listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Czaplinku odbyło się spotkanie warsztatowe na temat wykorzystania bezzałogowych aparatów latających. Wykładowcą z Akademii Morskiej ze Szczecina, który poprowadził warsztaty, był dr inż. Grzegorz Stępień.

Nieformalną jeszcze współpracę ze szczecińską uczelnią udało się nawiązać dzięki Akcji „Jezioro Tajemnic”, w którą zaangażowali się tamtejsi naukowcy i studenci. Przypomnijmy przy tym, że budynek liceum to obiekt, w którym według miejskiej legendy mogła istnieć tajna jednostka Kriegsmarine, a jednym z celów Akcji Eksploracyjno – Historycznej jest wyjaśnienie tej sprawy.

Pan Grzegorz przybliżył dokładniej budowę oraz obsługę dronów. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega telemetria, czyli dziedzina telekomunikacji związana z wykonywaniem pomiarów. Ponadto poszerzyli wiedzę o pikselach, świetle widzialnym oraz magii naszych oczu, na których przykładzie tworzy się kamery dla dronów.

Kolejnym wydarzeniem, ocenianym jako najbardziej interesujące, było wyjście na zewnątrz szkoły i spróbowanie wszystkiego w praktyce. Młodzież odkryła jak steruje się UAV oraz jak jego kamera zachowuje się podczas ruchu. Można było zadawać pytania na temat szczegółów technicznych. Na bieżąco uczniowie obserwowali cały krajobraz z lotu ptaka na monitorze, a przy okazji zrobiono kilka zdjęć. Podczas lekcji uczniowie LO zostali zapoznani z działaniem Akademii Morskiej, bliżej poznali charakter Wydziału Geoinformatyki oraz dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat studiów.

Kolejne warsztaty z akademią już niebawem!

info: Starostwo Powiatowe Drawsko Pomorskie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: