Ekspertyza placu zabaw w Strefie Aktywnego Wypoczynku: ''to wady konstrukcyjne lub problemy związane z montażem''

  • KW
  • 2016-11-24 13:44:34
Ekspertyza placu zabaw w Strefie Aktywnego Wypoczynku: ''to wady konstrukcyjne lub problemy związane z montażem''
  • Foto: TV Gawex

Kiedyś bagno i chaszcze, natomiast dziś staw, zieleń, ścieżki, wiaty, ławki oraz plac zabaw. Mowa tu o Strefie Aktywnego Wypoczynku, której oficjalne otwarcie nastąpiło na początku czerwca bieżącego roku. I choć strefa okazała się być wspaniałym miejscem do wspólnego przebywania mieszkańców, rodzin i dzieci, to nie obyło się też bez przykrych akcentów takich jak akty wandalizmu, niszczenia czy też problemów z niebezpiecznymi zabawkami wchodzącymi w skład strefowego placu zabaw.

Tuż po oficjalnym otwarciu placu zabaw w Strefie Aktywnego Wypoczynku pojawiały się głosy mieszkańców, a raczej opiekunów dzieci korzystających z obiektu, że zabawki wchodzące w jego skład są źle zamontowane oraz zawierają w sobie wiele niebezpiecznych elementów, które mogą doprowadzić do tragedii. Zerwane liny czy powykrzywiany, pełen szczelin podest zauważyć może każdy, nawet osoba, która nie jest specjalistą w tej dziedzinie. Rzeczywiście, nie ukrywamy, że na placu zabaw mamy pewne problemy, które dotyczą urządzeń, w szczególności zjazdu na linie, karuzeli oraz zjeżdżalni, która jest zbyt stroma. Wezwaliśmy wykonawcę placu do naprawienia tych usterek - informuje nas Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku.

Niestety wykonawca placu zabaw uważa, że zniszczenia to akty wandalizmu, a usterki powstają poprzez nieprawidłowe korzystanie z zabawek. Dlatego też Urząd Miasta w Szczecinku wystąpił do niezależnego rzeczoznawcy, który sporządził ekspertyzę w tej sprawie. Z tej ekspertyzy, którą otrzymaliśmy wynika, że są to wady konstrukcyjne lub też problemy związane z montażem tych urządzeń. W tej chwili rozmawiamy z wykonawcą na temat naprawy tych urządzeń. Liczymy, że sprawę uda się załatwić polubownie - dodaje nasz rozmówca.

Jeszcze w tym tygodniu do Szczecinka przyjadą wykonawcy placu zabaw w Strefie Aktywnego Wypoczynku, którzy obejrzą wszystkie urządzenia i podejmą decyzję co dalej. Urząd Miasta zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby zabawki były bezpieczne i służyły najmłodszym mieszkańcom Szczecinka. Jeśli jednak nie uda się sprawy załatwić polubownie, ratusz nie wyklucza wstąpienia na drogę sądową. Przypomnijmy, koszt budowy placu zabaw to około 72 tys. zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: