Czaplinek. ''Rowerem do sąsiada''

  • KW
  • 2016-11-23 14:17:47
Czaplinek. ''Rowerem do sąsiada''
  • Foto: TV Gawex

Infrastruktura drogowa w Czaplinku z roku na rok się poprawia. Kolejną inwestycją w tym zakresie jest budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Złocienieckiej. Ma to na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa dla rowerzystów poruszających się w tej okolicy. Cała ścieżka ma mieć długość 200 metrów, a procedury przetargowe rozpoczną się w przyszłym roku.

Ścieżka rowerowa przy drodze krajowej nr 20 to inwestycja, którą od dłuższego czasu planowano zrealizować w Czaplinku. Po rozmowach w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, Burmistrz Adam Kośmider zapewnia, że budowa ścieżki jest sprawą priorytetową. Aktualnie będziemy realizować ciąg pieszo-rowerowy na ulicy Złocienieckiej o odległości około 200 metrów. Będzie on wymagał dość dużych nakładów finansowych, gdyż będzie trzeba wykonać między innymi nasypy czy przepust. Cała inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo tych, którzy mieszkają po drugiej stronie strumyka przepływającego pod ulicą Złocieniecką -  wyjaśnia Burmistrz Czaplinka, Adam Kośmider.

Prace projektowe miałyby rozpocząć się na początku przyszłego roku. Natomiast zgodnie z planem, cała inwestycja ma się zakończyć do końca 2017 roku. Ta inwestycja będzie traktowana jako priorytet i przetargi na nią będą ogłoszone z początkiem roku. Miejmy nadzieję, że te procedury nie przeciągną się zbyt długo i w roku 2017 ten ciąg będzie zrealizowany - dodaje A. Kośmider.

Odcinek ścieżki pieszo rowerowej przy ulicy Złocienieckiej będzie jednym z początkowych elementów większego ciągu, który jest w planach miasta. Będzie to pierwszy, początkowy etap służący poprawie bezpieczeństwa i komunikacji w mieście. Ścieżka przy krajowej 20stce w Czaplinku jest częścią programu „Rowerem do sąsiada”. Całe przedsięwzięcie, według kosztorysów, ma mieć wartość ponad 770 tysięcy złotych.

Komentarze (2)

maciej 2016-11-23 21:47

ze co???!!!! za 200 metrów ścieżki 770 tysięcy!!!! tanio!!! a ta ścieżka jest tam potrzebna jak świni siodło!!! lepiej niech Pan Burmistrz zainwestuje te pieniądze w scieżkę na nabrzeżu jeziora Drawskiego. Stan tej sciezki jest karygodny. zapraszam na spacer z wózkiem dzieciecym lub przebiec sie od Amfiteatru w stronę miasta. UWAGA BO MOŻNA SKRĘCIĆ STOPĘ!!! TU ZAINWESTUJ PANIE BURMISTRZU PIENIAŻKI!!!!

Ala 2016-11-24 12:40

popieram ścieżka nad jeziorem Drawskim jest bardziej potrzebna dziecko rowerem nie może tam jezdzic bo sie nie da latem krzaki sa tak wysokie ze ledwo widac jezioro. Przy akcji JEZIORO TAJEMNIC wstyd ze to tak wyglada i zero bezpieczenstwa

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: