Kolejna prestiżowa nagroda dla PCPR w Szczecinku

  • KW
  • 2016-11-23 10:55:07
Kolejna prestiżowa nagroda dla PCPR w Szczecinku
  • Foto: Powiat Szczecinecki

21 listopada, w Dzień Pracownika Socjalnego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku miało podwójny powód do świętowania. Dyrektor PCPR Małgorzata Kubiak – Horniatko wraz ze starszym pracownikiem socjalnym Moniką Dacio oraz specjalistą ds. rehabilitacji osób niepełnosprawnych Patrycją Ścirką gościły w Warszawie, aby podczas uroczystej gali z rąk Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odebrać nagrodę dla całego zespołu za wybitne i nowatorskie rozwiązania zastosowywane w szeroko pojętej polityce społecznej.

Działania Centrum zostały dostrzeżone w szeroko pojętej działalności wsparcia dziecka i rodziny, przeciwdziałania przemocy oraz wsparcia osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży uczącej się – mówi Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Kubiak – Horniatko. Dostrzeżono szereg działań pozaustawowych, które często wykonywane są poza godzinami urzędowania. To niewątpliwie jednoczy kadrę i daje poczucie wspólnego czynienia dobra. Wieloletnia organizacja dobroczynnej imprezy pod hasłem Tabor Świętego Mikołaja czy organizacja Małego festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja nie pozostały niedostrzeżone. Rzadkie to bowiem, aby cały zespół pracowniczy tak mocno angażował się w integrację i wsparcie osób tego  wymagających.

Dyrektor wielokrotnie powtarzała, że ma wyjątkową kadrę. Tym bardziej cieszy, że ta wyjątkowość została dostrzeżona i doceniona na najwyższych szczeblach. Serdecznie gratulujemy!

Kolejna prestiżowa nagroda dla PCPR w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: