Pierzaste piękności, czyli wystawa gołębi w Czaplinku

  • KW
  • 2016-11-22 13:40:39
Pierzaste piękności, czyli wystawa gołębi w Czaplinku
  • Foto: Starostwo Powiatowe Drawsko Pomorskie

W dniach 19-20 listopada 2016 r. w Czaplinku w hali widowiskowo – sportowej odbyła się Regionalna Wystawa Gołębi Młodych. Była to już XI wystawa zorganizowana przy wsparciu Powiatu Drawskiego i Gminy Czaplinek przez Środkowopomorski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Koszalinie. Impreza odbyła się pod Patronatem Burmistrza Czaplinka oraz Starosty Drawskiego.

W wydarzeniu wzięło udział 48 wystawców z całej Polski oraz z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Marlow, którzy przewieźli do Czaplinka ponad 500 sztuk gołębi różnych ras. Wśród nich znalazły się: garłacz pomorski, turkot arabski, deresz, gdański wysokolotny, modena niemiecka, krymka polska i wiele innych. Wśród pięknych okazów podziwiać można było gołębie jednobarwne: białe, czarne, czerwone, żółte oraz z upierzeniem szymel, motyl czy marmurkowym.

W trakcie trwania wystawy hodowcy mieli doskonałą okazję do zapoznania się ze środowiskiem, wymiany doświadczeń, a także zaprezentowania swoich gołębi. Równocześnie z wystawą funkcjonowała giełda, podczas której można było zakupić wymarzone rasy gołębie, ale również kurki czy króliki. Chociaż wystawa rozpoczęła się 19 listopada, to już w piątek przed jej otwarciem od samego rana sędziowie intensywnie pracowali nad obejrzeniem każdego gołębia, przyznaniu każdemu okazowi punktów, a następnie wyłonieniu zwycięzcy w rasie i w konkursie kolekcji. Statuetki i gratulacje dla najlepszych przyznane zostały w niedzielę o godzinie 13:00. Nagrody wręczali Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider.

W ten weekend hala widowiskowa w Czaplinku tętniła życiem. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony miłośników gołębi, jak i osób zwiedzających. Licznie odwiedzający halę w tych dniach mieszkańcy Czaplinka oraz okoliczna ludność miała okazję podziwiać najpiękniejsze okazy ptactwa, a przy okazji w miłej atmosferze spędzić czas z rodzinami.

Pierzaste piękności, czyli wystawa gołębi w Czaplinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: