Monitoring nie wystarczył, zatrudniono firmę ochroniarską

  • KW
  • 2016-11-22 12:19:16
Monitoring nie wystarczył, zatrudniono firmę ochroniarską
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecka Strefa Aktywnego Wypoczynku pod specjalnym nadzorem. Po wielu aktach wandalizmu i nieodpowiednim zachowaniu wielu mieszkańców na terenie obiektu przy ulicy Kopernika postanowiono oprócz monitoringu miejskiego skorzystać z usług prywatnej firmy ochroniarskiej. Ochroniarze nadzorują strefę w różnych godzinach, przez 7 dni w tygodniu.

Od czasu powstania Strefy Aktywnego Wypoczynku w Szczecinku minęło kilka miesięcy. W tym czasie często informowaliśmy o interwencjach Straży Miejskiej, które związane były z nieodpowiednim zachowaniem osób tam przebywających. Wielokrotnie dochodziło do spożywania alkoholu, a także niszczenia znajdujących się tam wiat, czy placu zabaw. Teraz ma się to zmienić z powodu zatrudnienia firmy ochroniarskiej. W przeszłości, w strefie dochodziło do wielu aktów wandalizmu. Chcemy temu przeciwdziałać i strefę zabezpieczać po to, aby dobrze służyła mieszkańcom. Dlatego też strefa jest obecnie pilnowana i strzeżona przez ochroniarzy - wyjaśnia rzecznik UM w Szczecinku Mateusz Ludewicz.

Początkowo wydawało się, że problem ze strefą rozwiąże się po zamontowaniu tam monitoringu. Okazuje się jednak, że konieczna jest obecność osób pilnujących porządku również bezpośrednio na samym obiekcie. Ochroniarze pilnują strefy w określonych wcześniej, zmieniających się godzinach. Te godziny są konsultowane i zmieniane po to, aby ochrona była jak najbardziej wydajna. I okazuje się, że jest, ponieważ w ostatnim czasie w strefie nie doszło do żadnych aktów wandalizmu - dodaje nasz rozmówca.

Obecność ochrony nie spowoduje jednak, że Straż Miejska przestanie monitorować te tereny. Włodarze Szczecinka mają nadzieję, że wspólnymi siłami uda się odpowiednio zabezpieczyć Strefę Aktywnego Wypoczynku, by ta w przyszłym sezonie jak najlepiej służyła mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: