Sztuczna choinka i 800 tysięcy dla Politechniki Koszalińskiej

  • KW
  • 2016-11-21 15:30:21
Sztuczna choinka i 800 tysięcy dla Politechniki Koszalińskiej
  • Foto: M. Ludewicz

Sprawa aportu do ZGM nieruchomości położonej przy ul. Drahimskiej w Szczecinku wzbudziła największe emocje podczas dzisiejszej (21.11) sesji Rady Miasta Szczecinek. Ostatecznie wartość majątkowa została wniesiona do spółki, choć głosowanie poprzedziła kilkudziesięciominutowa dyskusja. Podobnej, ale już zdecydowanie krótszej wymiany zdań, nie zabrakło także przy debacie na temat uchwały w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych.

To nie jest żaden nowy podatek – tłumaczył burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Miasto musi dostosować się do istniejącego już prawa. Opłata będzie dotyczyła tylko nowo powstających balkonów czy łączników. Za te obecnie istniejące nie będzie trzeba dodatkowo płacić. Stawkę, po wniosku złożonym przez Marcina Kaszewskiego w imieniu klubu radnych Platformy Obywatelskiej, ustalono na najniższym możliwym poziomie. Będzie ona wynosiła jeden grosz za każdy metr kwadratowy powierzchni.

Podczas sesji radni zgodzili się także na zmiany w budżecie, dzięki którym możliwy będzie zakup sztucznej choinki, która w tym roku stanie na placu Wolności i przekazali Politechnice Koszalińskiej łączną kwotę 800 tysięcy złotych. Zmieniono także nazwę Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty na Komunalne Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku, a także przyjęto projekt „Wyruszamy do Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku w świat zabawy i nauki” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Radni uchwalili również miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Narutowicza IV” oraz zmiany miejscowego planu terenu „Kilińskiego”.

info: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: