Program 500+, wsparcie dla rolników oraz DK nr 11, czyli podsumowanie w Szczecinku roku rządów PiS

  • KW
  • 2016-11-21 15:14:13
Program 500+, wsparcie dla rolników oraz DK nr 11, czyli podsumowanie w Szczecinku roku rządów PiS
  • Foto: TV Gawex

Minął już rok od kiedy rządy w Polsce objęło Prawo i Sprawiedliwość. W minioną niedzielę (20.11), w szczecineckim kinie Wolność odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasową pracę rządu. Europoseł Czesław Hoc, minister Paweł Szefernaker, Stefan Strzałkowski oraz Małgorzata Golińska spotkali się z mieszkańcami miasta po to, aby opowiedzieć o tym, co udało się zmienić w Polsce, w czasie minionego roku. Spotkanie poprzedziła konferencja prasowa, na której ogłoszono Pawła Szefernakera nowym prezesem zarządu okręgowego PiS.

Spotkanie posłów z mieszkańcami zaplanowane zostało na godzinę 12:00. Kilka chwil przed nim, podczas konferencji prasowej, ogłoszono, iż Paweł Szefernaker zostanie nowym prezesem zarządu okręgowego partii. Odbył się zjazd okręgu PiS, na którym wybieraliśmy nowego prezesa naszego okręgu - mówiła Poseł RP Małgorzata Golińska. Został nim Minister Paweł Szefernaker, który otrzymał prawie 90% głosów co oznacza, że jest przez nasz szanowany i dostrzegliśmy jego potężne zaangażowanie w pracę na rzecz naszego regionu - dodała. Przypomnijmy, Poseł Szefernaker na stanowisku zastąpi wieloletniego działacza partii w okręgu koszalińskim, aktualnie europosła Czesława Hoca. Nie mogłem już pełnić swojej funkcji, gdyż statut tego zabrania, by poseł do Parlamentu Europejskiego był jednocześnie szefem zarządu - wyjaśniał Czesław Hoc.

Zaraz po konferencji, w sali kina Wolność parlamentarzyści podczas spotkania z mieszkańcami podsumowali miniony rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Małgorzata Golińska w bardzo szczegółowy sposób omówiła wszystko to, co udało się zrobić przede wszystkim dla mieszkańców regionu. Najwięcej czasu poświęcono na głośny program Rodzina 500+. Bardzo rzadko skupiamy się nad tym, co ten program przyniósł dla naszego regionu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że dla samego powiatu szczecineckiego to jest prawie 20 milionów złotych żywej gotówki, która trafiła do kieszeni rodzin z dziećmi to pokazuje, że już na tym poziomie mamy potężny sukces i wsparcie rodzin - zaznaczyła Poseł Golińska.

Ważnym punktem programu, zrealizowanym przez PiS, było także wsparcie lokalnych klubów sportowych. Program wsparcia młodzieży i dzieci realizowany przez Ministerstwo Sportu to kwota ponad 300 tysięcy złotych dla powiatów z naszego regionu. Te pieniądze być w może w niewielkich, pojedynczych kwotach trafiały do klubów, ale jeśli to wszystko ze sobą zsumujemy to młodzież z naszego regionu dostała dodatkowe 300 tysięcy złotych wsparcia - wyliczała nasza rozmówczyni i podkreśliła, że ważne wsparcie ze strony rządu otrzymują także rolnicy, którzy zwłaszcza w naszym powiecie stanowią bardzo silną grupę społeczną.

Nie mogło zabraknąć również tematu drogi krajowej nr 11, o której dużo mówiło się już podczas kampanii wyborczej. W ciągu jednego roku udało się przekonać ministra infrastruktury, że ta droga naprawdę jest nam potrzebna pomimo tego, że od 2011 roku decyzja środowiskowa dotycząca tej drogi leżała i nikt nie potrafił nic z tym zrobić. Zapadła decyzja o podjęciu prac przygotowawczych do realizacji tej drogi. Zobaczymy w jakim tempie to wszystko będzie się dalej toczyło -  podsumowała M. Golińska.

Problemów zgłaszanych w naszym regionie jest naprawdę wiele , dlatego też podczas niedzielnego wydarzenia oprócz podsumowań, znalazło się również miejsce na zaprezentowanie planów na najbliższy czas. Priorytetem będzie tu ochrona środowiska. Zaprosiłam już wiceministra Mazurka do złożenia wizyty w Szczecinku i spotkania się z przedstawicielami SIS Terra, a także przedstawicielami Kronospanu. To zaproszenie zostało przyjęte i będę do tego dążyła, żeby to jak najszybciej i być może jeszcze w tym roku zrealizować - zaznaczyła Poseł Golińska i zapowiedziała również, że nie zapomina o takich sprawach jak dodatkowy łącznik w nowo powstającej obwodnicy Szczecinka czy rewitalizacja dworca kolejowego.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: