W drodze na wesele zatrzymał pijanego kierowcę

  • KW
  • 2016-11-21 13:53:23
W drodze na wesele zatrzymał pijanego kierowcę
  • Foto: TV Gawex

Złocieniecki dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który najpierw uderzył w znak, a następnie zaczął uciekać.

To było wolne od służby, sobotnie popołudnie starszego sierżanta Damiana Siciarka. Właśnie jechał na ślub swojego kolegi. Nie przypuszczał, że zanim wypełni rolę świadka tej podniosłej uroczystości, to najpierw będzie musiał interweniować i ścigać sprawcę przestępstwa.

Przejeżdżając ulicą Mirosławiecką w Złocieńcu zauważył jak toyota najpierw uderza w znak stopu znajdujący się przy skrzyżowaniu, a następnie ucieka w kierunku ulicy Rakowo. Funkcjonariusz nie wahał się ani chwili i ruszył za oddalającym się pojazdem. Po kilku kilometrach, nie mając już drogi ucieczki, toyota zatrzymała się, a z jej wnętrza wytoczył się kierowca.

Mężczyzna miał jeszcze nadzieję na ucieczkę, ale zdecydowana postawa policjanta sprawiła, że po kilku minutach trafił on w ręce patrolu. Jak się okazało 37-letni mieszkaniec Złocieńca miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu - mówi st. asp. Agnieszka Waszczyk z KPP w Drawsku Pomorskim

Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: