Środowiskowy Dom Samopomocy w Turowie z nowym samochodem dla osób niepełnosprawnych

  • KW
  • 2016-11-19 11:21:27
Środowiskowy Dom Samopomocy w Turowie z nowym samochodem dla osób niepełnosprawnych
  • Foto: P. Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

18 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szczecinku miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy powiatem szczecineckim, a gminą wiejską Szczecinek dotyczącej zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Turowie.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu PFRON pod nazwą: „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D, który dotyczy likwidacji barier transportowych. Dokument parafowali Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, Wicestarosta Marek Kotschy oraz Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Powiat przygotował projekt do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na likwidację barier komunikacyjnych i transportowych – mówił Starosta Krzysztof Lis. Udało nam się wniosek obronić na tyle, że gmina wiejska Szczecinek otrzyma dofinansowanie na zakup busa w wysokości 70 tys. zł.

Jeszcze przed podpisaniem umowy starosta oznajmił, że nie tylko gmina wiejska Szczecinek może liczyć na wsparcie z PEFRON. W przyszłym tygodniu chcemy również podpisać umowę z Miastem i Gminą Barwice. Tutaj wniosek dotyczył zakupu autobusu za kwotę 225 tys. zł. Z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisaliśmy także umowę na zakup busa do Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Tutaj dofinansowanie wynosi 80 tys. złotych. W związku tym całe dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wynosi 375 tys. zł. Warto dodać,  że beneficjenci rzeczone środki mogą wykorzystać już teraz (…) - mówił z radością Krzysztof Lis.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: