21-latek kierował samochodem pod wpływem alkoholu i z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów

  • KW
  • 2016-11-20 09:33:37
21-latek kierował samochodem pod wpływem alkoholu i z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów
  • Foto: TV Gawex

Cztery miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 10 tysięcy złotych grzywny - to wyrok, który usłyszał 21-latek zatrzymany przez koszalińskich policjantów.

Oficer dyżurny z koszalińskiej komendy otrzymał informację, że z parkingu w centrum miasta wyjechał pojazd marki Renault. Sposób jazdy i wykonywane manewry przez kierowcę wzbudziły podejrzenie, że może być on nietrzeźwy.

Natychmiast na miejsce skierowany został patrol z koszalińskiej drogówki. W trakcie dojazdu policjanci zauważyli pojazd, który odpowiadał opisowi zgłaszającego. Funkcjonariusze podali sygnały, żeby się zatrzymał. W pewnym momencie kierowca gwałtownie zahamował i zaczął uciekać na pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez mundurowych - relacjonuje sierż. Beata Gałka z KMP w Koszalinie.

Już na ''pierwszy rzut oka'' widać było, że 21-latek najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci przeprowadzili badanie alkotestem, które wykazało u kierującego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszego sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do sądu. Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał wyrok wymierzając 21-latkowi karę bezwzględnego pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz 10 tysięcy złotych grzywny.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: