Ukradli 14 znaków drogowych na terenie gminy Grzmiąca

  • KW
  • 2016-11-18 13:55:51
Ukradli 14 znaków drogowych na terenie gminy Grzmiąca
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Posterunku Policji w Barwicach wspólnie z kryminalnymi ze Szczecinka zatrzymali 4 młodych mężczyzn w wieku od 18-21 lat, którzy ukradli 14 znaków drogowych.

Czwórka zatrzymanych mężczyzn jest odpowiedzialna za kradzież znaków z drogi powiatowej na terenie gminy Grzmiąca. W październiku 2016r. na trasie Grzmiąca - Mieszałki zatrzymani przez policję mężczyźni wykopali 9 znaków drogowych. Sprawcom najbardziej zależało na słupkach, dlatego charakterystyczne i nieprzydatne tablice wyrzucili, a resztę szybko spieniężyli. Powiatowy Zarząd Dróg w Szczecinku straty wycenił na kwotę ponad 2 500 zł - opowiada mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku.

Zatrzymani przez policjantów sprawcy przyznali się, że wcześniej na trasie pomiędzy miejscowościami Nosibądy - Mieszałki tez ukradli znaki drogowe. Okazało się,  że w nocy z 18 na 19 kwietnia dwóch z zatrzymanych mężczyzn dokonało kradzieży 5 znaków drogowych. Wówczas straty wyceniono na kwotę ponad 1600 zł.

W środę mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do szczecineckiej jednostki, gdzie barwiccy policjanci przedstawili im zarzut kradzieży. Całej czwórce grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje mł. asp. A. Matys.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: