Oszuści podszywają się pod firmę Gawex Media. Nie daj się nabrać!

  • KW
  • 2016-11-18 13:48:39
Oszuści podszywają się pod firmę Gawex Media. Nie daj się nabrać!
  • Foto: TV Gawex

Otrzymaliśmy niepokojące sygnały, że do naszych abonentów dzwonią osoby podszywające się pod pracowników firmy Gawex Media oferując im zakup usług telefonicznych oraz różnego rodzaju sprzętów np. telefonów. Co grozi abonentom w przypadku, kiedy dadzą się oszukać i jak się przed tym ustrzec?

To już nie pierwszy raz, kiedy oszuści podając się za przedstawiciela firmy telekomunikacyjnej, z której usług aktualnie korzystamy, próbują nas oszukać. Najczęściej polega to na kuszeniu abonentów nowymi warunkami umowy i obniżeniem opłat, co w rzeczywistości okazuje się być wykupieniem usług u zupełnie innej firmy. Ostatnio tacy oszuści podszywają się pod firmę Gawex Media. Znowu mamy taki proceder, gdzie abonenci usługi telefonicznej narażeni są na to, że firma o nazwie NASZA SA dzwoni do abonentów podszywając się pod firmę Gawex Media jako pracownicy lub współpracownicy firmy i próbuje naciągnąć ludzi na podpisanie umowy telefonicznej, proponując także różne przedmioty i gadżety - wyjaśnia Wiesław Markiewicz, Wiceprezes Gawex Media.

Skutki podpisania takiej umowy mogą dość mocno obciążyć naszą kieszeń. Będzie się to bowiem wiązać z opłacaniem podwójnych rachunków za umowy telekomunikacyjne. Jeśli abonent posiada aktywną umowę z operatorem Gawex Media i nagle da się omamić właśnie takim oszustom, wtedy posiada już dwie umowy. Abonent ma wówczas dwie umowy oraz dwa rachunki - dodaje nasz rozmówca. Oszuści najczęściej próbują wykorzystać w ten sposób osoby starsze. Dlatego też ważnym jest, aby weryfikować każdą osobę, która w takiej sprawie do nas dzwoni. Pamiętajmy, że przedstawiciel firmy Gawex Media zna wszystkie warunki umowy, okres jej trwania, płatności, co razem z nim możemy zweryfikować podczas telefonicznej rozmowy. Zawsze też możemy zakończyć rozmowę jeśli nie jesteśmy pewni kto jest po drugiej stronie słuchawki i po prostu oddzwonić do Biura Obsługi Klienta i zapytać, czy w ogóle taki kontakt był - radzi W. Markiewicz.

W związku z tym, jeśli ktoś z Państwa ma obawy, że osoba oferująca usługi Gawex Media nie jest przedstawicielem firmy, prosimy o niezwłoczny kontakt pod numerem telefonu 94 712 77 77.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: