Dwupoziomowy pomost, remonty ulic i placu Wolności, czyli budżet na rok 2017 gotowy

  • KW
  • 2016-11-18 09:24:54
Dwupoziomowy pomost, remonty ulic i placu Wolności, czyli budżet na rok 2017 gotowy
  • Foto: wizualizacje UM Szczecinek / pomost przy CK Zamek

Projekt budżetu Szczecinka na rok 2017 jest już gotowy. Tegoroczny budżet będzie rekordowy bo wyniesie prawie 150 mln zł. Miasto w przyszłym roku zamierza przeprowadzić liczne inwestycje, w tym remonty dróg czy też budowę dwupoziomowego pomostu przy Centrum Konferencyjnym ZAMEK. W planach jest także obniżenie poziomu zadłużenia poprzez nie zaciąganie nowych kredytów.

Prace nad przyszłorocznym budżetem zostały już ukończone. Teraz projekt ten musi zostać pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową, a następnie uchwała przyszłorocznego budżetu poddana zostanie głosowaniu przez radnych miejskich. W roku 2017 zasoby finansowe będą rekordowe, bo na poziomie aż 150 mln złotych. Wpływa na to wiele czynników. Ważną rzeczą w budżecie jest to, że ponownie nie zaciągamy kredytów, a przychody równoważą się z wydatkami - wyjaśnia Wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Największe przyszłoroczne inwestycje związane będą z modernizacją infrastruktury. Ukończony zostanie między innymi plac Wolności, wymienione zostaną przystanki autobusowe, a także wyremontowanych zostanie kilka ulic miasta. Jedną z najbardziej potrzebnych inwestycji drogowych jest przebudowa skrzyżowania Jeziorna-Kościuszki. Inną, równie ważną inwestycją jest przebudowa ulicy Parkowej, gdzie ta droga docelowo ma mieć szerokość 5 metrów - dodaje nasz rozmówca.

W budżecie Szczecinka znalazło się także miejsce na wiele inwestycji związanych z poprawieniem atrakcyjności miasta. Oprócz nowych ścieżek rowerowych, pieniędzy na różnego rodzaju imprezy i wydarzenia, przewidziano środki na wybudowanie nowoczesnego pomostu na jeziorze w okolicach Centrum Konferencyjnego Zamek. Będzie to jedno z ładniejszych i bardziej przyjaznych obiektów turystycznych w Szczecinku. Wydaje mi się, że na Pomorzu nie ma dwupoziomowych pomostów i będziemy pierwsi, z czego się bardzo cieszę. Pomost będzie dopełnieniem infrastruktury Zamku, a także zwieńczeniem części zrewitalizowanego parku - mówi D. Rak.

O przyszłorocznym budżecie miasta oraz o tym, na jakie poszczególne elementy wydawane będą pieniądze, opowiemy w Szczecineckim Programie Samorządowym już dziś, 18 listopada w TV GAWEX. Zapraszamy!

Komentarze (2)

aaa 2016-11-18 11:44

A po jakiego grzyba ten chory wynalazek? I za czyje pieniądze???

Walczak Karol 2016-11-19 12:22

A może by tak wybudować 3 poziomowy i był by jedyny w kraju....

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: