Łucznicy oraz rycerze spotkali się w Bobolicach

  • KW
  • 2016-11-18 08:56:59
Łucznicy oraz rycerze spotkali się w Bobolicach
  • Foto: UM Bobolice

Na nietypowym Dniu Niepodległości mieszkańcy Bobolic i nie tylko spotkali się 11 listopada br. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Bobolicach podczas Turnieju Łuczników Tradycyjnych i Rycerzy Walczących o Pierścienie Księżnej Elżbiety i Zofii. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 od salw artyleryjskich.

Podczas turnieju nie zabrakło barwnych strojów oraz pokazów umiejętności rycerzy oraz łuczników. Zawodnicy turnieju walczyli o pierścienie Księżnej Zofii i Elżbiety oraz cenne nagrody. Do konkurencji rycerskich tego dnia stanęli również przedstawiciele placówek oświatowych z terenu naszej gminy. W turnieju bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach zajmując pierwsze miejsce. Kolejne dwa należały do: Szkoły Podstawowej w Kłaninie i w Drzewianch. Tego dnia do turnieju przygotowały się wszystkie placówki oświatowe, które na ten dzień przygotowały nie tylko piękne stroje, ale również prezentacje z czasów średniowiecznych.

Głównym organizatorem spotkania był Pan Komandor Szczecinka Pan Cezary Sierzputowski, Gmina Bobolice, Hala Widowiskowo – Sportowa w Bobolicach oraz Koszalińska Kompania Rycerska. Był to dzień był pełen wrażeń i emocji. Na spotkanie przybyło wielu mieszkańców  gminy, zaproszeni goście, w tym Szanowni Kombatanci z terenu gminy, którzy nie tylko przyglądali się zmaganiom łuczników, ale mogli również z bliska podziwiać i przekonać się, jak wyglądało życie w wiekach średnich. Głowni sponsorzy, bez których ten dzień by się nie odbył: Gmina Bobolice, Zakład Karny w Czarnem, Nadleśnictwo Bobolice, Kamil Jesionowski – Radny Powiatu Koszalińskiego oraz Gospodarstwo Szkółkarskie – Krzewy i Drzewka Ozdobne – Anna i Andrzej Nowaccy. Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom (Kierownikowi i Pracownikom Hali Widowiskowo – Sportowej w Bobolicach, Szkole Podstawowej w Bobolicach, pracownikom Gminy Bobolice) za pomoc i zaangażowanie włożone w przygotowanie tak znakomitego turnieju.

info: Renata Jarzyńska

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: