Kanadyjscy żołnierze zmierzyli się z uczniami w meczu piłki nożnej

  • KW
  • 2016-11-17 11:59:52
Kanadyjscy żołnierze zmierzyli się z uczniami w meczu piłki nożnej
  • Foto: Starostwo Powiatowe Drawsko Pomorskie

We wtorek 8 listopada 2016r. na boisku „Orlik” odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, a kanadyjskimi żołnierzami.

Szkoła od wielu lat współpracuje z żołnierzami nie tylko z Polski, lecz również ze Stanów Zjednoczonych, czy właśnie Kanady. W ramach tej współpracy zorganizowano mecz piłki nożnej, który miał na celu zacieśnienie przyjaźni, dobrą zabawę oraz możliwość zaprezentowania umiejętności obu stron.

W ostatniej minucie meczu, gdy zanosiło się na remis, uczniowie zdobyli zwycięską bramkę i ostatecznie wygrali wynikiem 6-5. Mimo zaciętego spotkania, grę toczono z uśmiechem na twarzy i w duchu fair play. Po meczu dyrektor szkoły wręczył dyplomy obydwu drużynom, a zawodnicy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Na koniec żołnierze kanadyjscy zostali zaproszeni na poczęstunek w szkolnej stołówce.

Drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim wystąpiła w składzie: Banaszak Kacper, Kacperski Maciej, Jaworski Mateusz, Ziemnicki Oskar, Pieśkiewicz Michał, Głasek Patryk, Jackowiak Damian, Derewońko Kacper, Groblica Dominik, Preis Konrad, Grządziel Jan, Karczewski Kacper. Trenerzy: Stateczny Sebastian, Karol Kalina.

info: Sebastian Stateczny

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: