Plenerowa lekcja bezpieczeństwa z policjantami

  • KW
  • 2016-11-16 14:37:13
Plenerowa lekcja bezpieczeństwa z policjantami
  • Foto: KPP Szczecinek

We wtorek (15.11) policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieszałkach. Uczniowie zainteresowani funkcjonowaniem jednostki chcieli bliżej przyjrzeć się policyjnej służbie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się tematyka bezpieczeństwa na drodze.

Nie zawsze dzieci z małych miejscowości mają szansę poruszać się ruchliwymi ulicami dużych miast. Nie zawsze omawiane zasady bezpieczeństwa na drodze, o których słyszy się w szkole, wyglądają tak pięknie w rzeczywistości. I dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieszałkach z klas 0-3 już z samego rana zameldowali się w progach szczecineckiej jednostki by móc uczestniczyć w plenerowej lekcji bezpieczeństwa.

Najpierw policjantka szczecineckiej komendy omówiła najważniejsze zasady i przepisy ruchu drogowego, by później zweryfikować uczniowską wiedzę podczas prezentacji quizu „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Po części teoretycznej nastąpiło wyjście w plener, gdzie dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności podczas przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji.

Podsumowując spotkanie dzieci otrzymały elementy odblaskowe wraz z instrukcją jak ważną rolę spełniają one w codziennym poruszaniu się po drodze.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: