IV edycja Skills Challenge „Mierz Wysoko” 2016 Fundacji Marcina Gortata w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bobolicach

  • KW
  • 2016-11-16 13:11:40
IV edycja Skills Challenge „Mierz Wysoko” 2016 Fundacji Marcina Gortata w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bobolicach
  • Foto: Anita Jasińska, Zbigniew Rewkowski

W dniu 4 listopada odbyły się zajęcia w ramach IV edycji projektu Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko” 2016, organizowane przez Fundację Marcina Gortata MG13 dla uczniów klas IV – VI. Do projektu złożono ponad 300 zgłoszeń. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w grupie 50 szkół zakwalifikowanych do IV edycji Szkolnego Skills Challenge "Mierz Wysoko" 2016. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas IV-VI, którzy mieli do pokonania tor sprawnościowy na czas.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach chętnie uczestniczą w lekcjach wf-u. Dodatkowo mają do wyboru zajęcia pozalekcyjne z różnych dyscyplin sportowych, w których chętnie uczestniczą i dzięki którym podnoszą swoją sprawność fizyczną, dlatego też mamy niewielką liczbę zwolnień z tego przedmiotu. Duże zamiłowanie do sportu sprawiło, że uczniowie z zaciekawieniem, zdrową rywalizacją i chęcią bycia najlepszym zawodnikiem konkursu, wzięli udział w tej edycji Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko” 2016.

Celem akcji, którą Fundacja Marcina Gortata MG13 organizuje przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, jest przede wszystkim pomoc innym młodym ludziom
w realizacji własnych marzeń sportowych, ale także zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej, wzmacniając w ten sposób pozycję sportu, a tym samym zajęć wychowania fizycznego w hierarchii wartości zajęć szkolnych.

Szkolny Skills Challenge „Mierz Wysoko” to projekt, który ma na celu pokazanie uczniom, że dzięki uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, czy pozasportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może skutkować osiąganiem sukcesów, nie tylko sportowych. Nagrodą główną dla zwycięzcy przygotowaną przez Fundację MG 13 jest wyjazd do USA na mecz NBA, a także spotkanie z Marcinem Gortatem dla najlepszego zawodnika konkursu i jego nauczyciela wychowania fizycznego. Tegorocznym zwycięzcą akcji jest Bartłomiej Szlachciak z klasy VIb, drugie miejsce zajął Jakub Pachołek z klasy Va i trzecie miejsce Jakub Madej z klasy VIb. Jesteśmy za „STOP zwolnieniom z WF-u”!

info:  Anita Jasińska, Zbigniew Rewkowski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: