Mieszkania komunalne będą gotowe w marcu 2017 roku

  • KW
  • 2016-11-15 13:21:30
Mieszkania komunalne będą gotowe w marcu 2017 roku
  • Foto: TV Gawex

Trwają ostatnie prace wykończeniowe związane z adaptacją na mieszkania komunalne byłego koszarowca przy ulicy Polnej w Szczecinku. Zgodnie z założeniem, w roku 2017 mają się tam wprowadzić osoby zajmujące aktualnie lokale o niższym standardzie, które natomiast zostaną przekształcone na mieszkania socjalne. W nowym budynku zamieszkać będzie mogło 25 rodzin.

O inwestycji związanej z remontem i adaptacją byłego koszarowca przy ulicy Polnej na mieszkania informowaliśmy już wielokrotnie. To kolejny krok spółki ZGM-TBS mający na celu poszerzenie bazy lokali komunalnych w Szczecinku. Aktualnie przejeżdżając w okolicach placu budowy, widać już wyremontowany z zewnątrz obiekt, a firma realizująca projekt zajmuje się właśnie wykończeniem wnętrz. Budowa wkroczyła w etap prac wykończeniowych, na zewnątrz wszystkie roboty zostały wykonane oprócz zieleni. Trwają prace wewnątrz, gdzie najwięcej czasu zajmuje postawienie ścian działowych, gdyż wcześniej te pomieszczenia były ogromne - mówi nam Tomasz Wełk, Prezes ZGM-TBS w Szczecinku.

Wszystkie prace najprawdopodobniej zostaną ukończone w terminie, czyli w marcu 2017 i niezwłocznie będą oddane do użytku. Powstaną tam lokale o statusie komunalnym, a więc dedykowane dla osób, które mają dochody trochę wyższe niż te osoby, które są w niedostatku. Natomiast cały projekt spinany jest finansowo z funduszu na tworzenie lokali socjalnych. Oznacza to, że miasto Szczecinek pozyska dofinansowanie, ponieważ zostaną stworzone lokale socjalne ale na zasadzie takiej, że rodziny z budynków o niskim standardzie z lokali komunalnych zostaną przekwaterowane do koszarowca. Natomiast ich mieszkania o niskim standardzie zostaną przekwalifikowane na lokalne socjalne w takiej samej ilości, czyli 25 - wyjaśnia T. Wełk.

Pojawiają się jednak pierwsze głosy mieszkańców, którzy nie chcą opuszczać swoich obecnych lokali i przeprowadzać się na ulicę Polną. Wytypowanie do przydzielenia lokali zamiennych to nie jest żaden przymus. Musimy być gotowi na scenariusz taki, że rodzinom nie spodoba się lokalizacja. Mamy sytuację monitorowaną i nikogo nie będziemy zmuszać do przeprowadzki - podsumowuje nasz rozmówca.

Mieszkania komunalne będą gotowe w marcu 2017 roku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: