Młodziczki MKS GRYF Szczecinek rozpoczęły sezon

  • KW
  • 2016-11-15 13:18:21
Młodziczki MKS GRYF Szczecinek rozpoczęły sezon
  • Foto: MKS GRYF SZCZECINEK

Rozpoczęły się rozgrywki w piłce siatkowej młodziczek. W ostatnim czasie siatkarki MKS GRYF Szczecinek wzięły udział zarówno w turnieju rozegranym w Czaplinku, jak i w ligowych rozgrywkach w Gryficach.

W czaplineckim turnieju udział wzięło 6 zespołów, które rozegrały ze sobą spotkania w systemie „każdy z każdym”.  Po naprawdę zaciętej walce i emocjonujących pojedynkach nasze zawodniczki, trenowane przez Dorotę Gutowską,  zajęły IV miejsce. Ostateczna klasyfikacja turnieju:
I m-ce Salos Czaplinek
II m-ce UKS Bukowe 29 Szczecin
III m-ce UKS Libero Wałcz
IV m-ce MKS Gryf Szczecinek w składzie: Paulina Tośko kapitan, Wiktoria Sałasińska, Magdalena Adamczyk, Emilia Sołowicz, Nikola Skarbowska, Julia Kulig, Ola Hengier, Oliwia Michalak, Ola Poliksza, Weronika Poliksza
V m-ce Spójnia Stargard
VI m-ce Gimnazjum Czaplinek

W miniony weekend ruszyły także rozgrywki ligowe. Szczecineckie siatkarki MKS Gryf  zainaugurowały je turniejem w Gryficach, w którym zmierzyły się z zespołami PSPS „Chemik” Police, UKS „Bukowe 29” Szczecin oraz „Gryf Arena Plas”.
Wyniki turnieju:
„Gryf Arena Plas” – PSPS „Chemik” Police 2:0
„UKS Bukowe 29” – MKS Gryf Szczecinek 2:0
MKS Gryf Szczecinek – „Gryf Arena Plas” 0:2
PSPS „Chemik Police” – UKS „Bukowe 29” Szczecin 2:1
„Gryf Arena Plas” – UKS „Bukowe 29” Szczecin 2:1
MKS Gryf Szczecinek – PSPS „Chemik” Police 0:2

Wyniki nie do końca odzwierciedlają sytuację na boisku, ponieważ walka naprawdę była wyrównana  i toczyła się o każdą piłkę. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w pierwszym turnieju nasze zawodniczki trafiły na jedne z najsilniejszych zespołów ligi. Z pewnością gra z takimi zespołami przyniesie dużo dobrego i zaprocentuje w przyszłości. Zespół prowadzony przez trenerkę Dorotę Gutowską zagrał w składzie: Paulina Tośko - kapitan, Wiktoria Sałasińska, Magdalena Adamczyk, Emilia Sołowicz, Zosia Golańska, Julia Kulig, Nikola Skarbowska, Aleksandra Hengier, Oliwia Michalak, Aleksandra Poliksza i Weronika Bączkiewicz. Następny turniej młodziczki zostanie rozegrany 19.11.2016 w Stargardzie – tam siatkarki MKS Gryf zmierzą się z I i II zespołem Spójni Stargard oraz drużyną Mieszka Połczyn Zdrój.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: