Wizyta delegacji z miasta partnerskiego Bad Bramstedt

  • KW
  • 2016-11-15 12:36:24
Wizyta delegacji z miasta partnerskiego Bad Bramstedt
  • Foto: UM Drawsko Pomorskie

W dniach 9-12 listopada br. w gminie Drawsko Pomorskie gościła ośmioosobowa delegacja z miasta partnerskiego Bad Bramstedt (Niemcy). Na czele delegacji stał Burmistrz Bad Bramstedt Hans-Juergen Kuetbach. Poza burmistrzem w skład delegacji weszli: z-ca Burmistrza Bad Bramstedt, przewodniczący komisji i radni Rady Miejskiej Bad Bramstedt oraz przedstawiciel lokalnej prasy.

Wizyta gości z Niemiec miała na celu wzmocnienie obustronnej współpracy oraz omówienie konkretnych przedsięwzięć podejmowanych przez miasta partnerskie, w szczególności realizowanych w przyszłym roku. W związku z faktem, że duża część gości stanowili radni zasiadający w komisji edukacji i kultury, przeprowadzono szereg spotkań w placówkach oświatowych i kulturalnych. Nasi partnerzy odwiedzili m.in. OREW w Gudowie, drawskie gimnazjum i szkołę podstawową oraz Centrum Kultury im. E. Poniatowskiego i Bibliotekę Publiczną.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości delegacja aktywnie uczestniczyła w miejskich obchodach tego święta, tj. w otwarciu wystawy „Via Doloris Ojców Naszych” oraz wieczornym koncercie. Podczas spotkań z władzami Drawska Pomorskiego rozmawiano także na temat turystyki i rozwoju gospodarczego. Dzięki uprzejmości Komendanta CSWL Drawsko możliwe było zorganizowanie wizyty roboczej na poligonie drawskim, podczas której niemieccy partnerzy mogli zapoznać się z prowadzonymi na nim działaniami.

info: Marcin Łukasz, UM Drawsko Pomorskie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: