Zabezpieczony tytoń, spirytus i papierosy bez akcyzy

  • KW
  • 2016-11-15 12:14:52
Zabezpieczony tytoń, spirytus i papierosy bez akcyzy
  • Foto: KMP Koszalin

Ponad 70 kilogramów tytoniu, 30 litrów wyrobów spirytusowych i 40 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli i zabezpieczyli koszalińscy policjanci z Wydziału PG i Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę 100 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z koszalińskiej komendy stale monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Wczoraj (14.11) na podstawie posiadanych informacji, podjęli czynności wobec 44-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę, policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celnego ujawnili tytoń, wyroby spirytusowe i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Taki sam asortyment odnaleźli także w pojeździe należącym do 44-latka.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 70 kilogramów tytoniu, 30 litrów wyrobów spirytusowych i 40 tysięcy sztuk papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę 100 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa - informuje sierż. Beata Gałka z KMP Koszalin.

44-latkowi zostały już przedstawione zarzuty, a za popełnione przestępstwo, zgodnie z przepisami wynikającymi z Kodeksu Karnego Skarbowego, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: