Muzyka Pink Floyd w Drawsku Pomorskim

  • KW
  • 2016-11-14 11:56:03
Muzyka Pink Floyd w Drawsku Pomorskim
  • Foto: UM Drawsko Pomorskie

Ostatnim punktem obchodów Święta Niepodległości w Drawsku Pomorskim był koncert, podczas którego goście zebrani w sali kinowej drawskiego centrum kultury, wysłuchali największych przebojów legendarnej grupy Pink Floyd, które zagrała grupa Spare Bricks.

Spare Bricks jest polskim zespołem grającym utwory ,,Floydów”. Na czele zespołu stoi wokalistka Agnieszka Szpargała. Zespół daje widowiskowe koncerty na terenie całej Polski. Jest to pierwszy na świecie Pink Floyd Tribute Band z kobiecym wokalem.

Sobotni spektakl trwał ponad dwie godziny i był podobny do koncertów  grupy Pink Floyd. Koncert dla drawskiej publiczności przygotowywany został z dużym rozmachem. Na początku spektaklu pojawił się ,,Floydowski” mur, który w chwilę po rozpoczęciu koncertu został zburzony. Zgromadzona na sali publiczność zobaczyła zespół w towarzystwie chóru uczniów z drawskiej szkoły podstawowej i gimnazjum. Dzieci pod okiem wokalistki zespołu od kilu tygodni przygotowywały się do koncertu.
Ważnym elementem koncertu były specjalnie przygotowane efekty wizualne.  Nie zabrakło również ,,Floydowskich” filmów, tak charakterystycznych dla koncertów tego angielskiego zespołu. W spektaklu wykorzystane zostały także zdjęcia autorstwa Leszka Paradowskiego.

Koncert dla drawskiej publiczności był możliwy dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu podmiotów. Współorganizatorem koncertu był Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak. Szczególnym wsparciem wykazał się również Leszek Paradowski – mieszkaniec naszego miasta. Na zakończenie koncertu Burmistrz podziękował zespołowi oraz dzieciom za wspaniałe widowisko i dostarczenie niezapominanych wrażeń. Przekazał również na ręce członków zespołu symboliczne upominki. W przyszłym roku mija 720 lat od nadania praw miejskich. Z tej okazji zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych i muzycznych. Z pewnością grupa Spare Bricks zaprezentuje się drawskiej publiczności raz jeszcze – powiedział Burmistrz Ptak. 

Na zakończenie spektaklu grupa podziękowała osobom zaangażowanym we współorganizację koncertu wręczając okolicznościowe cegiełki oraz bisowała utwór ,,Another brick in the wall”.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: