Skradzionym autem pojechał na zakupy

  • KW
  • 2016-11-14 11:37:44
Skradzionym autem pojechał na zakupy
  • Foto: TV Gawex

Złocienieccy policjanci zatrzymali 33-latka, który „na podwójnym gazie” kierował ukradzionym wcześniej samochodem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

Policjanci ze Złocieńca otrzymali zgłoszenie, że po osiedlu jeździ samochód, którego kierowca jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Mundurowi skontrolowali wskazanego peugeota. Badanie alkotestem wykazało, że kierujący nim 33-latek ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie tylko stan trzeźwości budził zastrzeżenia mundurowych. Jak się okazało, chwilę wcześniej peugeot został przez 33-latka skradziony z jednej z myjni samochodowych.

Jak ustalili policjanci, tego dnia mężczyzna przyszedł do myjni, w której kiedyś pracował. Miał w planach jeszcze zrobić zakupy, więc aby ułatwić sobie sprawę, bezprawnie „pożyczył” sobie czekające na usługę auto - relacjonuje st. asp. Agnieszka Waszczyk z KPP w Drawsku Pomorskim. Swoją eskapadę 33-latek zakończył w policyjnym areszcie gdzie spędził noc. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu.Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd. Prawowity właściciel o „perypetiach” swojego auta i całym zdarzeniu dowiedział się od złocienieckich funkcjonariuszy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: